×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7626.
RSS

Blogi Portalu Górskiego

Zapraszamy do lektury blogów ludzi związanych ze wspinaniem, górami i podróżami.


Temat: Ty też możesz – reaktywacja :)

Na przekór
Category: Wszystkie wpisy

Długo wybierałem, ale ostatecznie wyszło mi "tylko" tyle zdjęć.

Po wielu perturbacjach, obostrzeniach, koronawirusowych nakazach i zakazach, wreszcie mogłem pojechać w Tatry. Nie było mnie tam już prawie pół roku. Tak na marginesie powiem, że za wiele się nie zmieniło – góry stoją jak stały... Chociaż wedle najnowszych pomiarów, niektóre szczyty i przełęcze „urosły”.

Pobyt w Tatrach rozbudził we mnie jeszcze większą determinację i przekonanie aby skupić się na moim projekcie TY TEŻ MOŻESZ – napiszę w dużym bardzo skrócie – że jest on realizowany przeze mnie - osobę niepełnosprawną ruchowo, która często porusza się na wózku inwalidzkim. Projekt ma ogólnie uświadamiać wszystkim JAK WEWNĘTRZNIE PIĘKNI JESTEŚMY, jak wiele mamy nieodkrytych talentów i ile możemy osiągnąć MIMO OGRANICZEŃ!

A przekuwanie największych naszych wad w paradoksalnie coś co jest NIEODZOWNYM elementem sukcesu jest czymś tak wspaniałym, fenomenalnym i magicznym, ale przede wszystkim kompletnie nielogicznym. A jednak...

Untagged 

 

A może ta kwarantanna to w pewnym sensie jakaś okazja?

Na przekór
Category: Wszystkie wpisy

Nie chcę tu oczywiście przekonywać i argumentować jak to cudownie jest nie móc się nigdzie ruszyć, żyć „w czterech ścianach” i być daleko od gór. Aż taki szalony nie jestem, ale w całej tej mało komfortowej sytuacji staram się szukać jakiś (bądź co bądź) „plusów”.

Wcześniej niektórzy wspominali już, że to fajny czas, aby pobyć z bliskimi, poświęcić im więcej czasu i uważności. Pewnie dużo w tym prawdy, ale chyba warto też (a może przede wszystkim!) ofiarować ten czas sobie...

WARTO zadać sobie pytania o sens życia, nasze cele i priorytety, dokąd zmierzamy, co jest naprawdę istotne i ważne...

Untagged 

 

„Dobry świat i Ludzie” istnieje nadal i mimo wszystko

Na przekór
Category: Wszystkie wpisy

Zastanawiałem się co tu dziś napisać. Pomysłów trochę było, myśli krążyły jak zwykle niespokojnie, ale ostatecznie zdecydowałem się na opisanie trzech styczniowych wydarzeń, które kompletnie (na plus oczywiście) mnie zaskoczyły, udowodniły że WARTO pracować jednocześnie motywując mnie do dalszych starań, a ponadto, a może przede wszystkim, pokazały, że ten enigmatyczny i zapomniany już przeze mnie „dobry świat i Ludzie” istnieje nadal i mimo wszystko.

Untagged 

29-01-2020
 

Moje góry, moja Korona Ziemi, TY TEŻ MOŻESZ

Na przekór
Category: Wszystkie wpisy

Mam 38 lat. Jestem magistrem Prawa, ale też, a może przede wszystkim pasjonatem gór, wspinania, aktywności fizycznej i rozwoju osobistego. Pracuje od 5 lat jako redaktor w portalgorski.pl . Obok tego mam też autorskiego funpaga na fb - o motywacji, pasji, przełamywaniu barier i o psychologii. Obok tego jestem od kilku lat niepełnosprawny ruchowo i mam spore problemy z równowagą i koordynacją.
Mimo tych problemów wróciłem do wspinania rekreacyjnego i uprawiania turystyki górskiej. Chociaż poruszanie się w górskim terenie jest dla mnie bardzo trudne i wymaga zaangażowania osób trzecich, często w Tatrach bywam co jest na pewno ewenementem.
W sumie, to górami i wspinaniem zajmuje się 20 lat. Wcześniej trenowałem karate – 8 lat. Obecnie kilka razy w tygodniu po kilka godzin trenuje aktywność fizyczną na różnych polach oprócz tego stale się rehabilituję.

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ skierowany jest do LUDZI, do KAŻDEGO Z NAS. Chodzi o uświadomienie Wszystkim dookoła – tym, którym na pierwszy rzut oka nic nie brakuje, że nawet mając różne obiektywne problemy, jeśli jest się wytrwałym, systematycznym, zaangażowanym, sumiennym to można naprawdę wiele osiągnąć.

Projekt Mojej Korony Ziemi, czyli dotarcie jak najbliżej szczytów Korony Ziemi łatwy nie jest. Ba, jest to zadanie karkołomne, super kosztowne, długotrwałe i wymaga sprawności. I bardzo dobrze! W ramach projektu dotarłem już pod Mont Blanc i do wys. 3800 m n.p.m. pod Elbrus.

Untagged 

 

Mount Everest

Na przekór
Category: Wszystkie wpisy

Wiele czasu poświęciłem i poświęcam na rozwój, rehabilitację, zdobywanie coraz to większej sprawności, a co za tym idzie stawianie czoła stale nowym i na pozór niemożliwym rzeczom. Przy okazji, robiąc swoje, motywuję swoją historią innych i pokazuję, że jeśli ja mogę osiągać pewne rzeczy oraz żyć i czerpać z życia naprawdę sporo, tym bardziej może to Ktoś komu „na pierwszy rzut oka” niczego nie brakuje...

Ostatnio szczególnie, odzywają się do mnie różne osoby i mówią, że chociaż fizycznie z nimi wszystko jest w jak najlepszym porządku, nigdy nie mieli odwagi by realizować swoje Marzenia z taką determinacją. Dziękują mi, że ktoś im przypomniał, że w życiu oprócz nowego auta, willi z basenem i miliona dolarów na koncie, są o wiele wiele ważniejsze rzeczy:

Miłość, pasja, zaangażowanie, wdzięczność, szacunek, lojalność, zasady, bycie dobrym Człowiekiem, pomoc itd.

Untagged 

 
Strona 1 z 98