Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 r. Pochodzi z Gdańska, mieszka w Krakowie, skąd bliżej jest w góry. Z wykształcenia filozof. Jest instruktorem wspinaczki sportowej, należy do Klubu Wysokogórskiego w Trójmieście. Wspina się w Tatrach (gdzie przeszedł wiele dróg, w tym zimą, wielokrotnie solo), w Alpach, w górach USA i w Himalajach.

Kacper Tekieli, fot. Andrzej Życzkowski, źr. facebookKacper Tekieli, fot. Andrzej Życzkowski, źr. facebook.com/kacper.tekiel

W 2010 r. brał udział w VI International Elbrus Race, gdzie osiągnął szczyt w niecałe 5 godzin (04:59:14).

W ramach programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015" w 2011 r. brał udział w wyprawie unifikacyjnej na Makalu oraz w 2014 r. na Broad Peak Middle.

W 2013 r. razem z Jackiem Żebrackim i Jackiem Czechem wspinał się Chamonix. W lutym 2015 r. wraz z Czechem i Adamem Bieleckim wszedł na Matterhorn drogą Schmidów na północnej ścianie. W marcu tego samego roku wspinał się w kilku pasmach górskich stanu Colorado w USA. W marcu 2016 r. z Andrzejem Życzkowskim przeszedł północna ścianę Eigeru drogą Heckmaira. Dokonali tego w efektywnym czasie 32,5 h. W październiku 2016 r. w ramach wyprawy PZA wraz z Januszem Gołąbem zaatakował drogę Japońską na południowo-wschodniej ścianie Shivlingu w Himalajach, jednaj załamanie pogody uniemożliwiło osiągnięcie szczytu.

Jubilatowi życzymy wielu górskich sukcesów!

Anna Makowska

Źródła:
- aktywniwgorach.pl/artykul/kacper-tekieli-i-andrzej-yczkowski-na-p-nocnej-cianie-eigeru
- www.polarsport.pl/wspieramy-ludzie-kacper-tekieli
- old.polskihimalaizmzimowy.com
- wspinanie.pl