Mieliście kiedyś okazję zobaczyć Tatry z województwa łódzkiego bądź Sandomierza? Taki widok udało się uchwycić Pawłowi Kłak, pasjonatowi fotografii.


Środa, 20 października stała się ważną datą, gdyż tego dnia udało się wykonać pierwsze w historii zdjęcie Tatr z województwa łódzkiego, z kamieniołomu na Górze Chełmno. Jak podaje Wirtualna Polska, szczyty najwyższych gór Polski widoczne był tuż przed zachodem słońca – od godz. 17:27 do 17:35.

Między Tatrami a Górą Chełmno jest około 210 kilometrów.

Autor fotografii do wykonania zdjęć przygotowywał się kilka miesięcy, analizował dane i wykonywał symulacje dotyczące tego miejsca, a także wyczekiwał odpowiednich warunków pogodowych. W końcu się udało.

Fot. Paweł Kłak, facebook

Fot. Paweł Kłak, facebook

Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia, dlatego fotograf kilka dni później wraz z kolegami – Michałem Skibą i Kamilem Gołębiem – zdobył kolejne historyczne ujęcie – pierwsze zdjęcie Tatr ze Starego Miasta w Sandomierzu, a dokładnie jak czytamy na wp.pl, z Bramy Opatowskiej.

Na fotografii zobaczyć można m.in. Rysy oddalone o 205km i Krywań oddalony o 210,3 km. Jest to kolejny rekord – tym razem z woj. świętokrzyskiego.

NW

źródło: wp.pl