Na krótko, ale jednak, od dziś zamknięta zostaje Dolina Białej Wody (od Łysej Polany aż po Polski Grzebień). Powodem są niedawne deszcze i związane z tym prace remontowe z użyciem ciężkiego sprzętu. Jednak już w niedzielę sytuacja ma wrócić do normy i szlak zostanie na powrót otwarty.

Dolina Białej Wody – to niezwykle piękna, ale i długa (10-kilometrowa) dolina. Płynie tu, jak nazwa wskazuje, Biała Woda, która po połączeniu z naszym Rybim Potokiem tworzy Białkę. Oprócz doskonałych widoków na potężne tatrzańskie ściany (zaczyna się tu też sporo różnych dróg taternickich), jest to wspaniałe i urokliwe miejsce ze względu na bujną roślinność, bogaty świat zwierząt, obecność stawków, wodospadów, potoków itd.

Na Polanie pod Wysoką (Wysoka otacza dolinę), pod potężnymi ścianami Młynarza znajduje się jedyne w całych słowackich Tatrach Wysokich obozowisko namiotowe dla taterników.

Ściany Młynarza nad górną częścią Doliny Białej Wody / fot. WikipediaŚciany Młynarza nad górną częścią Doliny Białej Wody / fot. Wikipedia

Bartek Michalak

Źródła:
Tygodnik Podhalański,
Internet (ogólnie).