Zapraszamy na nową galerię zdjęć w konkursie Moje Góry. Jak pisze autorka: Moja pasja do gór zrodziła się 15 lat temu, gdy pierwszy raz zobaczyłam Tatry.

Od razu wiedziałam, że nie interesuje mnie chodzenie po przysłowiowych Krupówkach a dotknięcie ich (Gór) dosłownie.

Zaczynałam kompletnie nieprzygotowana. W swoją pierwszą dłuższą wyprawę na Kopę Kondracką (2006r.) szłam w byle jakich adidaskach, z torebką na ramieniu oraz ogromnymi kolczykami kołami jak i w pełnym makijażu nie zapominając o fioletowych cieniach na powiekach, które wtedy uwielbiałam :). Nie powiem, wyszłam i na dodatek poszłam szczytami w kierunku Kasprowego Wierchu :) Od tego czasu wiele się zmieniło.

Po latach wspinaczki po Tatrach nauczyłam się "badać" pogodę. Rozglądam się i bacznie obserwuję czy coś się zmienia itd. Kupiłam dobre buty, które mi służą już 10 lat, ubieram się jak turystka a nie jak na Krupówki, mam plecak, gdzie mam niemal wszystko. Nie idę o 11 na szlak a wstaję o 4 rano. Zwiedziłam już wiele pięknych i urokliwych miejsc oraz zdobyłam kilka szczytów i ciągle czuję tęsknotę i niedosyt. Na Giewont udało mi się wyjść po 3 podejściu, w innych przypadkach musiałam niemal spod kopuły uciekać przed zbliżającą się burzą. Trzeba umieć powiedzieć dość i tego się trzymać, nic za wszelką cenę. Bo to góry dają nam pozwolenie, aby się do nich zbliżyć, a nie my. Ta miłość nigdy nie przeminie, zostanie ze mną do końca :)

A my przypominamy, iż galerie konkursowe możecie znaleźć w kategorii konkursy w Galeriach Portalu Górskiego.