Zapraszamy w czwartek, 28 października o godz. 19.00 na spotkanie z Moniką Witkowską pt.: “BROAD PEAK (8051 m n.p.m.) – niełatwy przeciwnik”.

Pokaz odbędzie się w ramach IX edycji Spotkań Podróżniczych IN MUNDO, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa.

Wyjeżdżając w czerwcu tego roku na wyprawę której celem było zdobycie znajdującego się w Karakorum szczytu Broad Peak, Monika Witkowska była pełna optymizmu i nadziei że będzie to już jej czwarty ośmiotysięcznik. Los chciał inaczej – było pechowo, a przy ataku szczytowym wręcz dramatycznie, za to niewątpliwie ciekawie. Ale nie tylko o Broad Peaku będzie mowa – w ramach prelekcji zajrzymy też do znajdującej się po sąsiedzku bazy pod K2, przejdziemy trasę trekingu przez jeden z najdłuższych w świecie lodowców – Baltoro i przejedziemy fragment słynnej Karakoram Highway.

Monika Witkowska – podróżniczka (odwiedziła ok. 180 krajów), żeglarka morsko-oceaniczna (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, żeglowała przez Pacyfik i Atlantyk), a ostatnio przede wszystkim himalaistka, mająca na koncie zdobycie Korony Ziemi i trzech ośmiotysięczników (Everest, Manaslu i Lhotse). O swoich wyprawach pisze w książkach które po pokazie można będzie nabyć. Więcej o Monice na www.monikawitkowska.pl oraz na fb: www.facebook.com/monikawitkowska.travel


mat.pras. Slajdy Podróżnicze