Spotkanie z Łukaszem Superganem.

Zapraszamy w czwartek, 18 listopada o godz. 19.00 na spotkanie z Łukaszem Superganem pt.: “Wśród lodowych olbrzymów. Pik Lenina i Chan Tengri”. Pokaz odbędzie się w ramach IX edycji Spotkań Podróżniczych IN MUNDO, kino Wisła pl. Wilsona 2, Warszawa.

Pik Lenina i Chan Tengri to dwa szczyty z trofeum Śnieżnej Pantery, najwyższych gór dawnego ZSRR. Obie leża w Kirgistanie. Pik Lenina (7134 m) to najpopularniejszy, choć nie najniższy siedmiotysięcznik, obiekt aspiracji wielu alpinistów i pierwsze miejsce, na którym próbują oni przekroczyć tę wysokość. Leżący na drugim końcu kraju Chan Tengri (7010 m), choć niższy, przedstawia znacznie wyższe trudności. W lipcu i sierpniu tego roku Łukasz Supergan postanowił stanąć na obu. Jak potoczyła się ta wyprawa? Ta relacja będzie też praktycznym przewodnikiem dla tych, którzy myślą o przekroczeniu bariery 7 tysięcy metrów. W jej trakcie dowiecie się nie tylko jak wygląda kilka tygodni życia bazach wysokogórskich pod szczytami, ale także co potrzebne jest do realizacji takiego wejścia, jakie przygotowanie i wiedza są konieczne.

Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, przewodnik, autor, fotograf. Ukończył pierwsze w historii samotne przejście Karpat, jako pierwszy przeszedł 2300 km przez irańskie góry Zagros, zrealizował zimowy i letni trawers Islandii, przeszedł grań Pirenejów, Izraelski Szlak Narodowy, Alpy, zimowe przejście 1100 km górami Polski. Spędził łącznie 3 lata w Azji i na Bliskim Wschodzie.

mat.pras. Slajdy Podróżnicze