Ruszyły zgłoszenia filmów o tematyce górskiej do organizowanego w Tatrach Mountain Spirit Festival.

- Drodzy Przyjaciele! Niezmiernie miło jest nam poinformować, że właśnie rozpoczynamy nabór filmów górskich na nasz festiwal! Szukamy pozycji, które podczas festiwalu powalczą o niesamowite nagrody. Do dzieła! Swoje kreacje możecie zgłaszać poprzez stronę Film Freeway. Jaki film chcieliście zobaczyć podczas tegorocznego festiwalu? A może znacie kogoś, kto właśnie nakręcił jakiś fantastyczny górski film, którego nie może zabraknąć na festiwalu pod Tatrami? Koniecznie dajcie znać! Piszcie, udostępniajcie, lajkujcie, niech wieści niesie moc gór - zachęcają organizatorzy na facebookowym profilu Moc Gór - Spotkania z Filmem Górskim.

Filmy można zgłaszać do 30 kwietnia 2021 roku TUTAJ

Festiwal Mountain Spirit odbywa się w Tatrach w dniach 24-27 czerwca 2021 roku i promuje kulturę górską i sport, inspiruje i pozwala odkrywać i realizować swoje pasje.

- Festiwal oferuje różnorodne wydarzenia dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Należą do nich: międzynarodowy konkurs filmów górskich z nagrodami finansowymi; spotkania z najwybitniejszymi wspinaczami i alpinistami; Akademia Górska o bezpieczeństwie w górach, organizowana z przewodnikami górskimi; warsztaty o górskiej przyrodzie organizowane z Tatrzańskim Parkiem Narodowym; Puchar Polski w boulderingu - Zako Boulder Power; wycieczka górska w stylu retro z przewodnikami górskimi, muzykami i aktorami; spotkania poświęcone prawom człowieka w górach; wystawy fotografii, promocje książek itp. - opisują organizatorzy podtatrzańskich spotkań miłośników gór.

Jak podkreślają, festiwal jest organizowany przez stowarzyszenie non-profit dzięki wsparciu znaczących instytucji rządowych, firm i osób prywatnych. Mountain Spirit Festival jest członkiem The International Alliance for Mountain Film www.mountainfilmalliance.org


opr.raz
fot. FB/Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim