W tym roku zapraszamy na trzydniowe święto gór:

7 maja 2021 (piątek) Przegląd Małych Form Filmowych:
Przegląd Małych Form Filmowych rozpoczniemy ogłoszeniem laureatów i prezentacją zwycięskich filmów, wybranych przez jury Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Nabór filmów do konkursu prowadzimy do końca kwietnia 2021. Do tej pory zgłoszonych zostało 13 tytułów o różnorodnej tematyce: przez wyprawy rowerowe w Alpy oraz piesze w Beskidy i Bieszczady, po zjazdy narciarskie malowniczymi, freeride’owymi trasami czy eksplorowanie górskich jaskiń. Różnorodna jest także forma nadesłanych filmów: są to m.in. humorystyczne migawki, refleksyjny reportaż, mocny dokument oraz intrygująca animacja.
8 maja 2021 (sobota) blok tematyczny K2:
W sobotę 8 maja Przegląd otworzy spotkanie ze słynnym alpinistą – Leszkiem Cichym, który przybliżyły nam atmosferę pierwszej polskiej wyprawy na K2, której był uczestnikiem. W programie również prezentacja filmu z 1975 roku „200 metrów do nieba” Eugeniusza Chrobaka.
W tym dniu naszym gościem będzie również Krystyna Palmowska - polska taterniczka, alpinistka i himalaistka. Wspinała się z Wandą Rutkiewicz i Anna Czerwińską. Uczestniczka wyprawy na K2 w 1986 roku - o której to wyprawie opowie, prezentując wyjątkowe materiały filmowe oraz zdjęcia.
Tego dnia odbędzie się również projekcja filmu „Ostatnia Góra” poprzedzona słowem wstępnym autora Dariusza Załuskiego.
Zaprezentujemy wywiad z Andrzejem Bargielem w którym skomentuje film „K2 Pierwszy Zjazd” opowiadając o kulisach słynnej wyprawy.
Porozmawiamy również z Magdalena Gorzkowska - byłą lekkoatletka, obecnie himalaistką, zdobywczynią trzech ośmiotysięczników o jej próbie zimowego wejścia na K2.
9 maja 2021 (niedziela):
W niedzielę 9 maja pierwszym naszym gościem będzie Marian Sajnog, który opowie o wyprawie na Himalchuli w 1985 roku, podczas której był kierowcą Jelcza. Ukaże kulisy kilkuletnich nawet przygotowań do wypraw, które stanowiły olbrzymie przedsięwzięcia. Maciej Pietrowicz opowie o projekcie „Jelczem w Himalaje” i wyprawie „Śladami Uczestników”.
Spotkamy się również z himalaistami Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy zaprezentują zdjęcia oraz fragmenty filmów z wyprawy na Gasherbrum II w 1993 roku oraz opowiedzą ciekawe historie z tej ekspedycji.
Porozmawiamy również z Krzysztofem Wielickim i Aleksandrem Lwowem o wyprawie do Afganistanu w Hindukusz w 1977 roku na Kohe Szachaur, której celem było wejście lewym filarem północnej ściany, będzie można również zobaczyć slajdy z tej wyprawy.
Spotkanie poprowadzą red. Piotr Walewski oraz Maciej Pietrowicz z fundacji „Pietrowicz Śladami Uczestników” - dbamy o pamięć uczestników polskich wypraw w Góry Wysokie.
Transmisje na żywo dostępne bezpłatnie na:
Strona internetowa: https://www.muzeumsportu.waw.pl/
Facebook, You Tube 
Szczegółowy program minutowy PFA 2021 będzie dostępny na stronie internetowej i w wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/446041263151039

Źródło:
materiały organizatorów