Już za kilkanaście dni Bochnia stanie się weekendową arenę podróżniczych opowieści z całego świata.

W dniach 22-24 kwietnia br. odbędzie się Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N. To druga edycja imprezy, która w przeciwieństwie do pierwszej wirtualnej odsłony, tym razem przybierze tradycyjną formę spotkań i prelekcji.
Nazwa festiwalu - 50°N – choć może wydawać się tajemnicza, pochodzi od szerokości geograficznej, którą wyznaczają równoleżniki. To właśnie 50 równoleżnik szerokości geograficznej północnej przebiega m.in. przez Małopolskę i takie miasta jak Zator, Bochnię, Kraków, Wieliczkę i Tarnów. Wybór tegorocznej lokalizacji wydarzenia padł na Bochnię – najstarsze miasto jednego z najatrakcyjniejszych regionów kraju.
To będzie niezapomniany weekend!
Festiwal 50°N wystartuje wczesnym rankiem z Wielką Lekcją Geografii, w której wezmą udział uczniowie bocheńskich szkół. A główne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór w Kinie Regis. Program imprezy jest niezwykle bogaty, a miejsca, w które zabiorą widzów festiwalowi goście pozwolą przenieść się w ciekawe i jednocześnie piękne zakątki globu.
W ciągu trzech dni będzie można zetknąć się z różnymi tematami, kulturami, smakami, a także poznać nietuzinkowe sposoby patrzenia na świat i odkrywania go. Będzie wyjątkowo i różnorodnie. Swoje prelekcje będą mieli m.in. Ewa Wachowicz – opowie o zdobywaniu Korony Wulkanów Ziemi, Tomasz Gorazdowski – ukaże Nową Zelandię z naciskiem na Władcę Pierścieni, Marta Załogowska i Maciej Tront – odkryją uroki podróży FolkAround oraz Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski – podsumują swoją 10-letnią rowerową podróż dookoła świata. Natomiast Eleonora i Andrzej Mellerowie pokażą Afganistan z perspektywy podróży kamperem. Na scenie pojawi się także Jasiek Mela, najmłodszy i pierwszy niepełnosprawny zdobywca obu biegunów Ziemi, który udowodni, że „niemożliwe” to tylko wymówka. W programie nie zabraknie także górskich akcentów. Uczestnicy będą mogli wysłuchać opowieści Piotra Pustelnika, jednego z najlepszych himalaistów, zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum.
Zapowiada się, że to będzie weekend pełen podróżniczych inspiracji.

Bilety wkrótce będą do nabycia online w systemie rezerwacyjnym Kina Regis.

mat.pras. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N