Już 7 września, poniedziałek o godz 20.00 zapraszamy na emisję filmu "Ściana cieni".Po projekcji spotkanie z Elizą Kubarską - reżyserką filmu Ściana cieni i Moniką Braid, producentką filmu.

Rodzina nepalskich Szerpów, łamie tabu i wraz z wybitnymi europejskimi alpinistami bierze udział w himalajskiej wyprawie na Kumbhakarnę, świętą górę Szerpów. W ten sposób mogą zarobić pieniądze na szkołę dla syna. Uczestnikami wyprawy są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Sergiej Nilow, dwukrotnie nagrodzeni za osiągnięcia alpinistycznym Oskarem: Złotym Czekanem. Niestety, opad śniegu nie odpuści wyprawie aż do końca i jest jedynie początkiem wielu narastających trudności. Czy bogowie wybaczą im zuchwałość?

0409sciana

Z twórczyniami filmu Ściana cieni porozmawiamy o wyzwaniu, jakim była realizacja filmu w niezwykle wymagających warunkach górskiej wyprawy, zmaganiu z przyrodą i materią kina oraz o dotychczas zrealizowanych wspólnie projektach filmowych: dokumentach Badjao. Duchy z morza, K2. Dotknąć nieba i Być kobietą w Himalajach

Bilety: 18 zł (bilet normalny), 12 zł (bilety dla seniorów), 15 zł (cena biletu przy jednorazowym zakupie co najmniej 6 biletów - opcja dostępna tylko w kasie kina)

Rezerwacja biletów: 32 251-04-31 lub https://bit.ly/2QLA9Nh

Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice

Źródło:
mat.pras. Kinoteatr Rialto