W niedzielę, 25 września

o 19:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbędzie się pokaz wyjątkowego filmu „Kohut”.

Film powstał przy okazji dwuletnich badań nad populacją tatrzańskiego cietrzewia. Prace nad nim trwały ponad 2 lata. Opowiada o poznawaniu tatrzańskiej przyrody pokazując jedne z najpiękniejszych gór z innej, niekoniecznie znanej strony.

- Film „Kohut” nakręciliśmy podczas dwuletnich badań populacji cietrzewia, które Michał prowadził w polskich Tatrach - opisują autorzy produkcji Michał Adamowicz i Filip Chudzyński. - Tworząc go chcieliśmy opowiedzieć o życiu badacza przyrody, pokazać Tatry od nieznanej strony, uchwycić ekscytację poszukiwania tego co tajemnicze i dzikie.

Jest to więc opowieść o pasji i poznawaniu natury. Jest to oczywiście również opowieść o cietrzewiu, który w wysokich górach jest niczym duch z mgieł, śniegów i grani, a spotkania z nim nie sposób wymazać z pamięci.

 

 

Tatrzańska premiera obrazu odbędzie się w niedzielę, 25 września o 19:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem. Liczba miejsc jest ograniczona.

opr. raz