Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

Kacper i Emma jadą w góryKacper i Emma jadą w góry

TWÓRCY: Reżyseria – Jason Tammemägi Scenariusz – Jason Tammemägi Produkcja - Silje Hopland Eik, Dyveke Bjørkly Graver.

BIOGRAM REŻYSERA: Arne Lindtner Næss (ur. 1944 r.) norweski aktor, reżyser, producent telewizyjny i pisarz. Swoją karierę filmową rozpoczął w 1969 r. rolą serialową. Od II. Połowy lat 90. XX w. znany jest publiczności ze swoich kreacji reżyserskich, pisarskich i producenckich, uczestnicząc w powstaniu blisko 40. produkcji filmowych i telewizyjnych.

RECENZJE:
Reżyserowi udało się umiejętnie połączyć sporą dawkę dobrego humoru z elementami przygodowymi. Sprawnie zawiązana – urozmaicona radosnymi i energicznymi piosenkami – akcja ma swojski i rodzinny charakter. Film jest udaną kontynuacją dobrego kina familijnego z morałem i szczyptą rozrywki. Patricia Smagge – Cinemagazine

PRODUKCJA: Norwegia WIEK: 6+ CZAS: 83 min

Zwiastun:

{youtube}f76xhSGVWhw{/youtube}