Twórca filmu „Alpine Wall Tour” Wojtek Kozakiewicz nie zatrzymuje się i cały czas pracuje nad ciekawymi produkcjami. W zeszłym roku wspomniany film dotyczący „alpejskiej” przygody Jacka Matuszczaka i Łukasza Dudka zdobył nagrody dla najlepszego filmu na najważniejszych górskich festiwalach (Lądek Zdrój oraz krakowski KFG). Tym razem Kozakiewicz podejmuje się tematyki wspinaczkowej w kobiecym wydaniu.

fot. Wojciech Kozakiewiczfot. Wojciech Kozakiewicz

W filmie „Mama” bohaterką jest Kinga Ociepka-Grzegulska, gdzie widz ma okazję stanąć twarzą w twarz z tytułową mamą, która łączy swoją pasję z wychowywaniem dwójki dzieci. Kinga wspina się na najwyższym poziomie sportowym. Stworzenie materiału w postaci filmu o charakterze dokumentalnym jest nie lada wyzwaniem. Sam Wojtek przyznaje, że potrzebował czasu by się do tego przedsięwzięcia przygotować. Jego rolą było wczucie się w sytuację Kingi i pokazanie jej emocji na ekranie, gdzie z jednej strony mamy do czynienia z prawdziwą pasją, a z drugiej z rzeczywistością, która dotyczy wielu z nas. Bycie rodzicem samo w sobie wymaga poświęceń. Wielu osobom ze środowiska wspinaczy wydaje się być awykonalnym pogodzenie rodzicielstwa z wspinaniem na światowym poziomie. W tym filmie będziemy mieli okazję poczuć dosłownie jak wygląda codzienność Kingi. To bardzo trudne zadanie dla reżysera, bo ocieramy się o strefę prywatności, którą Wojtek musi przedstawić tak, by nie przekroczyć pewnych granic.

Czy bycie wspinającą się mamą jest trudne? Czy posiadanie pasji przy dwójce dzieci jest ryzykowne? Jak w siebie wierzyć ? Gdzie jest granica wytrzymałości?

Prawdopodobnie czeka nas ogrom emocji. Sam zwiastun jest bardzo poruszający, gdzie rewelacyjnie został dobrany motyw pozytywki do rozwoju akcji trailera. W ciągu jednej chwili poczułam ogromne wzruszenie, jak będzie po filmie? Mam nadzieję, że uda się nam wszystkim niebawem przekonać. Premiera przewidziana jest na 22 września w Lądku Zdroju podczas Festiwalu Górskiego.

Zwiastun:

{vimeo}229844628{/vimeo}

źródło: https://www.facebook.com/wojtek.kozakiewicz

Katarzyna Irzeńska
Obserwatorium podróży
www.obserwatoriumpodrozy.com