Film, który jak żaden inny, pozwala uwierzyć w cuda! Tytułowa Amelia (Mia Kasalo) jest chorującą na astmę nastolatką, która wspólnie z rodzicami udaje się w okolice Tyrolu, by podjąć się kolejnej kuracji.

Walka z chorobą jest dla dziewczyny źródłem frustracji, złości i buntu. Amelia nie chce aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego postanawia przemierzyć okoliczne góry. Pomaga jej w tym nowo poznany rudowłosy przyjaciel Bart, z którym zweryfikuje prawdziwość lokalnej legendy, mówiącej o tym, że zdobycie górskiego wierzchołka ma uzdrawiającą moc.

Film otrzymał aż 7 prestiżowych nagród – w tym Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie 2017 w kategorii Generation kPlus - i 6 nominacji na międzynarodowych festiwalach.

Biegnij amelio!

TWÓRCY:
Reżyseria: Tobias Wiemann
Scenariusz: Natja Brunckhorst, Jytte-Merle Böhrnsen
Produkcja: Tom Blieninger, Philipp Budweg

Tobias Wiemann (ur. 1981) niemiecki reżyser i producent. Ukończył studia teatrologiczne i dziennikarskie m.in. na Uniwersytecie w Rostocku. W latach 2003 - 2008 pracował dla United Motion jako montażysta i projektant. Ma za sobą również doświadczenie pracy operatora filmowego (2008 - 2013) dla Kinoproductions. Jako reżyser debiutował w 2013 r. filmem "Małe miasto".

RECENZJE:
Ujmujące i żywe postaci, harmonijnie połączone z odpowiednią dawką sytuacyjnego dowcipu i zabawnych dialogów. To nie jest typowa niemiecka komedia młodzieżowa, odróżnia ją język oraz błyskotliwy humor. To się po prostu dobrze ogląda. Lars Christian-Daniels, Filmstars.de

Film, który w niezwykle poetycki sposób pokazuje narodziny wielkiej przyjaźni i niewiarygodną siłę determinacji. Dirk Pähler - New Video

{youtube}hsVjnGzR6CA{/youtube}

PREMIERA: 29. WRZEŚNIA 2017
WIEK: 10+ CZAS TRWANIA: 97 min
PRODUKCJA: Niemcy/Włochy 2017