Jeżeli myślicie co zrobić pozytywnego w październiku i nie jest wam obca chęć podnoszenia umiejętności fotografii górskiej to ta propozycja od Pawła Brzozowskiego jest dla Was.

 

Jesienne Karpaty Ukraińskie, perły Zakarpacia: Połonina Borżawa i Użhorod. Warsztaty fotograficzne z Tokiną

 

Jesienny foto-trekking po ukraińskim Zakarpaciu. Przepiękne i dalekie widoki z Połoniny Borżawa, najbardziej eksponowanej i najdłuższej połoniny na Zakarpaciu, niezapomniany przejazd koleją najdłuższym tunelem całych Karpat, najważniejsze zabytki Użhorodu – historycznej stolicy Rusi Zakarpackiej.

Rozpoczęcie pleneru w czwartek 7 października wieczorem w Ustrzykach Dolnych na spotkaniu organizacyjnym i krótkim wykładzie. Piątek rano wyjazd na Ukrainę, w stronę Użhorodu, perły Zakarpacia. Uczestnicy odwiedzą najważniejsze zabytki miasta, tam też przerwa na obiad. W planach fotografia architektury miasta, ale też toczące się życie, na ulicach i placach targowych.

Następnego dnia całodzienny foto-trekking na przepięknym, widokowym paśmie Połoniny (wyjazd kolejką krzesełkową, w razie dostępności także samochodami terenowymi). Rozległa Połonina Borżawa, wielokrotnie rozleglejsza od największych polskich połonin, słynie z jednych z najpiękniejszych widoków w całych Karpatach Ukraińskich.

Ostatni dzień pleneru poświęcony jest na część reportażową, zwiedzając najważniejsze zabytki w mijanych miejscowościach oraz urządzając foto-tour podczas przejazdu ukraińskim regionalnym pociągiem, jadącym mi.in. przez najdłuższy tunel Karpat. Po południu postój na obiad i popołudniowe streetphoto w Drohobyczu, miasteczku galicyjskim, przepełnionym atmosferą Brunona Schultza i “Sklepów cynamonowych”. Powrót do Polski (Ustrzyki Dolne) w niedzielę wieczorem.

Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina.
Miejsce: Karpaty Ukraińskie
Termin: 7-10 października 2021
Cena: 1260 zł
Cena obejmuje:
•    uczestnictwo w plenerze
•    transport busem na Ukrainie
•    noclegi w hotelu na Ukrainie
•    nocleg w hotelu w Polsce (pierwszego dnia)
•    wyżywienie w hotelu (śniadanie + obiadokolacja)
•    ubezpieczenie podczas podróży zagranicznej
Więcej informacji oraz rezerwacje TUTAJ.

Wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Album z poprzedniego wydarzenia:

Ukraińskie ZakarpacieShow Gallery