Kilian Jornet urodził się w 1987 r. Jest katalońskim biegaczem górskim, narciarzem wysokogórskim oraz górskim kolarzem. Z powodzeniem bierze udział w zawodach duathlonu (odmiana triatlonu – bieg, jazda na rowerze i znowu bieg) oraz w zawodach crossduathlonowych (biegi przełajowe -  bieg w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę oraz tzw. kolarstwo Cross- Country – forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie).

Sam określa siebie jako pasjonata i miłośnika gór, przyrody oraz górskich widoków. Przyszedł na świat w schronisku położonym na wysokości 2000 m n.p.m. W górach spędził dzieciństwo, to tu właśnie się bawił, dorastał, odpoczywał, doświadczał, się uczył i po prostu żył. Środowisko to właściwie stało się jego naturalnym domem, a przebywaniu gdziekolwiek indziej przez dłużej niż kilka godzin, bierny odpoczynek np. leżenie plackiem nad morzem, wprawia go w totalny dyskomfort.

Swoimi przeżyciami i osiągnięciami dzieli się w nie tak dawno wydanej w Polsce książce pt.  „SZCZYTY MOJEGO ŻYCIA”.

2108jornet

Przedstawiony tam projekt – SUMMITS OF MY LIFE, to nie tylko sportowe osiągnięcia i zdobycie biegnąc takich szczytów jak Mont Blanc, Matterhorn, Elbrus, Aconcagua, Denali, Everest, ale i podróż w stronę Marzeń, przekraczania barier i granic. Książka opowiada co prawda o ambitnych sportowych wyzwaniach i osiągnięciach, ale to przede wszystkim ogromna dawka motywacji i inspiracji, które to w życiu niezbędne są każdemu i wszędzie.

Autor książki na drodze po swoje Marzenia, również wielokrotnie zwątpił i miał trudności. Ale bez względu na wszystko, dzień po dniu i z zaangażowaniem, konsekwentnie i skrupulatnie starał się powoli realizować swoje cele by ostatecznie spełnić je w całości.

I to jest właśnie prawdziwe przesłanie tej książki. Na naszej drodze życiowej wiele razy będziemy mieć czegoś dość, będziemy wymęczeni, wypaleni, zrezygnowani. Ale nigdy za nic nie powinniśmy spocząć totalnie na laurach, odpuścić, poddać się...

Cała książka Kiliana jest przebogata w fenomenalne zdjęcia. Znajdziemy tutaj również cenne wskazówki i porady techniczne.

{youtube}MRzeLDkWT1c{/youtube}

<{youtube}BOS8B_HWx1k{/youtube}

Bartek Michalak