Nowa publikacja Gorczańskiego Parku Narodowego pt. „Kwiaty parku dworskiego. Poznaj 50 gatunków roślin”

Celem książki jest nie tylko pomoc w rozpoznawaniu wybranych gatunków, ale przede wszystkim zachęcenie Czytelników do przyglądania się roślinom przez szkło powiększające i znajdowania radości w odkrywaniu nowych dla oka szczegółów. W książeczce przedstawiono 50 gatunków roślin, które w parku dworskim można oglądać, nie schodząc z wyznaczonych ścieżek. Rośliny zaprezentowano w okresie kwitnienia i pogrupowano według barwy kwiatów: białe, żółte, czerwone, niebieskie, zielone. W każdej grupie przedstawiono je w kolejności od najwcześniej do najpóźniej kwitnących.
Zapraszamy do parku dworskiego w Porębie Wielkiej – na botaniczny spacer z książką i lupą. Mamy nadzieję, że zawarte w książeczce informacje oraz własne obserwacje pomogą Czytelnikom odkryć wzajemne zależności pomiędzy kwiatami i zapylającymi je owadami, a osobiste doświadczanie przyrody stanie się wspaniałą przygodą.
Nowa pozycja wydawnicza jest już dostępna w sprzedaży – w Ośrodku Edukacyjnym GPN w Porębie Wielkiej oraz w punktach obsługi ruchu turystycznego w Koninkach oraz w Lubomierzu Rzekach na polanie Trusiówka.

Wykonanie projektu graficznego, autorskich ilustracji, skład i wydruk został zrealizowany w ramach darowizny firmy Cummins Ltd. przekazanej GPN za pośrednictwem Global Giving

Źródło:
mat.pras. GPN