Premiera książki już we wrześniu

Wyjazdy w góry „przywdziewają przeróżne szaty”. Są takie wyprawy, dla których tym „odzieniem” jest wejście na ośmiotysięcznik czy najwyższy szczyt Alaski. Są też inne, na które składa się podziwianie Tatr z leżaka rozstawionego na Gubałówce. Wyprawy z Ryszardem Pawłowskim wprowadzają inny wymiar w realizację pasji. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie niesamowita górska przygoda, która przesłania komercyjny charakter tych wypraw. Przygoda ta wykracza daleko poza to, co można nazwać „usługą”. Choć w tym przypadku lepszym słowem niż „daleko” jest WYSOKO. Tak właśnie – wysoko – wspinają się uczestnicy wypraw. Poznają egzotyczne rejony, odmienne kultury i chłonąc majestat gór, walczą z samymi sobą, docierając do granic swoich możliwości. Przeżywają historie na tyle wyjątkowe, że wielu z nich postanowiło podzielić się swoimi wrażeniami, które udało im się zawrzeć w formie opowieści. Nam zaś zebrać je, opracować i przedstawić tej książce. Są wśród tych historii obrazy wspaniałych sukcesów, zdarzają się też wątki dramatyczne. Ale głównym dźwiękiem, jaki pobrzmiewa we wszystkich przedstawionych opisach, jest WSPANIAŁA PRZYGODA!

Ryszard Pawłowski wszedł na wierzchołek wielu gór tego globu. Ama, Anka – to tylko niektóre z nich. Choć zdobywał je nawet po kilkadziesiąt razy, jego namiętność trwa nieprzerwanie. Wśród wielkiej liczby górskich celów znajdują się również wysocy i majestatyczni „panowie”. Jak na przykład „Mister Everest”, zdobyty przez niego już pięciokrotnie, Gaszerbrum, Denali, jak i wiele innych wspaniałych szczytów na całym świecie. Dzięki swojej górskiej namiętności Ryszard Pawłowski pokazuje inny wymiar rzeczywistości, zaraża swoją pasją i wyznacza nowe horyzonty myślowe. Dzięki tej książce dowiecie się więcej o wyprawach z „Napałem”. Zapraszamy do lektury.
Opis książki:
Książka „Ama, Anka i inne szczyty” jest zbiorem 14 relacji uczestników wypraw z Ryszardem Pawłowskim, uzupełnionym o praktyczne informacje dotyczące ich organizacji i przebiegu. Wyprawy z Ryszardem Pawłowskim („Napałem”) wprowadzają amatorów zdobywania szczytów najwyższych pasm górskich na Ziemi w inny wymiar realizacji ich pasji. Na pierwszy plan wysuwa się tu zdecydowanie górska przygoda, pokazana na tle niesamowitego piękna gór, uwiecznionego na fotografiach przez uczestników ekspedycji i samego Ryszarda. Uzupełnieniem treści książki jest bogata baza unikatowych, w większości dotąd niepublikowanych zdjęć i filmów Ryszarda Pawłowskiego z jego wysokogórskich wypraw, dostępnych na stronie internetowej wyprawyznapalem.pl po zeskanowaniu kodów QR umieszczonych w każdym rozdziale książki. Dzięki możliwości przeniesienia się w ten „wirtualny świat’’ czytelnik może poczuć się jak uczestnik wyprawy, poznać smak wspaniałych sukcesów i dramatycznych chwil. Dołącz już teraz do ekipy „Napała” i wyrusz z nim świat niezapomnianej górskiej przygody. Książka jest zbiorem relacji z wypraw uzupełnionym o praktyczne wskazówki dotyczące ich organizacji.
Rekomendacja:
Ryszard Pawłowski "Napał" jest wyjątkowym zjawiskiem na światowym rynku komercyjnych wypraw w góry wysokie. Nieprzerwanie od 30 lat wprowadza naszych rodaków na najwyższe szczyty świata. W ciągu całej swojej kariery wspinaczkowej stawał na niektórych szczytach po kilkadziesiąt razy, a jako jedyny Polak może się pochwalić pięciokrotnym wejściem na Everest. To ogromne doświadczenie wysokogórskie, w połączeniu z jego profesjonalizmem i unikalnymi przewodnickimi umiejętnościami, pozwoliło mu uniknąć tragicznych wypadków na wyprawach organizowanych przez jego agencję.
- Krzysztof Wielicki

mat.pras. LSS Medium Łukasz Cholewa