NAJPIĘKNIEJSZE TREKKINGI ŚWIATA - pod redakcją Steve Razzetti

 W książce zamieszczono opisy 29 spośród najwspanialszych i najambitniejszych górskich wędrówek. Zachęcają one Czytelnika do wyruszenia na dzikie ścieżki jego własnej przygody.
Opis każdej trasy jest ilustrowany ponad 200 przepięknymi zdjęciami, zawiera wiele wyjaśnień, podstawowe wiadomości i szczegółową mapę danej drogi.
Wybrali je na podstawie własnego doświadczenia wybitni specjaliści, entuzjaści zarówno wędrówek, jak i rejonów, które opisują. Szlaki te pozwalają w magiczny wręcz sposób oderwać się od cywilizacji i zanurzyć w niezmierzonych przestrzeniach pierwotnej natury. Książka ta jest przeznaczona zarówno dla wytrawnych wędrowców, jak i kochających przyrodę nowicjuszy. Prowadzi Czytelnika ku nowym, fascynującym odkryciom. Podkreśla zasługi tych, którzy pierwsi odważyli się wędrować daną trasą, a zarazem dostarcza praktycznych wiadomości ważnych dla tych, którzy sami zapragną wyruszyć na ów szlak. Od niebotycznych szczytów nepalskich Himalajów do wulkanicznych rejonów nowozelandzkiej Wyspy Północnej, od największego na świecie wąwozu wyżłobionego przez rzekę w Arizonie, w USA, aż po rzeŸbiony lodowcem krajobraz chilijskiej Patagonii - zapraszamy do wyruszenia w każdą z tych klasycznych, ale wymagających podróży, by odkryć niezmierzone bogactwo niezwykłych kultur i wspaniałe widoki.

Redaktor Steve Razzetti:

Wędrowiec, przewodnik, fotograf oraz pisarz swój pierwszy sezon w Himalajach spędził w 1984 roku. Od tamtej pory co roku, przez co najmniej siedem miesięcy, przebywa w tych wspaniałych górach. W jego wędrówkach towarzyszyło mu wielu najwybitniejszych himalaistów. W Karakorum byli to m.in.: Doug Scott, Simon Yates, John Tinker, Dick Renshaw, Mark Miller i Mike Searle. Wiele jego dróg to klasyki, a opisy kilku z nich znalazły się w tej książce. Ostatnio zainteresował się wschodnimi Himalajami. Pisze i fotografuje dla wielu wybitnych magazynów przyrodniczych. Jego pierwsza książka Trekking and Climbing in Nepal (Trekking i wspinaczka w Nepalu) została ostatnio wydana przez oficynę New Holland. Kiedy nie przemierza wielkich łańcuchów górskich, zadowala się widokiem na Cumbria's Carrock Fell, roztaczającym się z jego gospodarstwa w Lake District National Park w Anglii.

Konsultant John Cleare:

Himalaista pisarz, filmowiec, oraz fotograf John Cleare już od ponad czterdziestu lat oddycha powietrzem najdzikszych miejsc świata. W tej książce przekazał swą dogłębną wiedzę o tych rejonach. Przeprowadził ponad 30 wypraw w największych górach świata i wspinał się na sześciu kontynentach. Był też wiceprezesem Klubu Alpejskiego. Napisał 18 książek. Prowadzi własną, znaną na całym świecie bibliotekę ilustracji Mountain Camera. Mieszka w wiejskiej okolicy Wiltshire, w Anglii, nieopodal wznoszącego się na wysokość 200 m szczytu.

Cena: 79 zł + koszty przesyłki
Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.