Wspinaczka. Praktyczny podręcznikW sklepach i księgarniach właśnie ukazała się najnowsza książka poświęcona wspinaniu. Kompendium pt. "Wspinaczka. Praktyczny poradnik" reklamuje się jako jedej z najbardziej kompletnych poradników dostępnych na rynku. Jej autorem jest wspinacz i podróżnik John Long, a w Polsce zostanie wydana dzięku wydawnictwu RM. Wkrótce zamieścimy dokładną recenzję na Naszym portalu JKW.PL.

Książka ta jest najdokładniejszym i najlepiej sprzedającym się podręcznikiem wspinaczki skalnej na świecie. Początkujących wspinaczy wprowadza w zagadnienia wspinaczki, a średnio zaawansowanym pozwala poszerzyć wiedzę o tym sporcie. Znajdziesz tu wszystkie podstawowe informacje, od etyki po technikę wspinania.

Weteran wspinaczki skalnej John Long pisze językiem konkretnym, zwięzłym, a jednocześnie pełnym humoru, oferując z jednej strony wiedzę elementarną, z drugiej natomiast rozważnie wybrane subtelności o nowoczesnej wspinaczce skalnej w całym jej zróżnicowaniu. Nieustannie podkreśla konieczność dbania o bezpieczeństwo i prostotę, dużo miejsca poświęca też zagadnieniom zakładania asekuracji i budowania solidnych stanowisk. Informacje w niej zawarte – najnowsza, rzetelna wiedza na temat współczesnego wspinania - zostały zilustrowane ponad 400 kolorowymi zdjęciami i ilustracjami sprzętu, technik i metod treningowych.

W książce tej znajdziesz wszystkie informacje, jakich potrzebujesz na temat:
Pracy nóg i układania rąk
Wspinaczki w rysach na szerokość palców, dłoni i off-width
Sprzętu wspinaczkowego, w tym zwłaszcza lin, punktów asekuracyjnych i przyrządów asekuracyjnych
Wspinaczki sportowej i tradycyjnej
Wspinaczki z dolną i górną asekuracją
Schodzenia i zjeżdżania ze ścian
Treningu, w tym bulderingu i wspinaczki na sztucznych ścianach

O Autorze:
John Long jest legendarnym wspinaczem skalnym, podróżnikiem i autorem bestsellerów wspinaczkowych. W 2009 r. magazyn Rock and Ice określił go mianem najbardziej wpływowego wspinacza ostatniego ćwierćwiecza, z uwagi na wybitne przejścia skalne oraz znaczny wkład w rozwój literatury wspinaczkowej. Jest autorem licznych książek, takich jak Climbing Anchors oraz Climbing Anchors Field Guide oraz współautorem Advanced Rock Climbing oraz Big Walls. Swój czas dzieli między Wenezuelę a Venice w Kalifornii.