Narodowa zimowa wyprawa na K2 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego dotarła na Concordię, zatem jak dotąd karawana przemieszcza się zgodnie z planem. Cieszy także fakt, że w trakcie trekkingu panowały dobre warunki atmosferyczne. Dla zainteresowanych i nieco bardziej wtajemniczonych w aspekty pogodowe przydatna może okazać się strona www.netweather.tv.

Obecnie karawanę można śledzić za sprawą dwóch trackerów – Adama Bieleckiego oraz nowego, do którego hasło dostępu to: Karakorum
https://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=1qCZf80dEAqmDu99zEqXQtk0svDq6JJgC

Ostatni SMS od Wielickiego: "Jesteśmy na Concordii. -27 stopni. Jutro zgodnie z planem baza, ale tylko 40 procent ładunków. Reszta powinna dotrzeć po 2 i 4 dniach. Pogoda jest ok. Pozdrowienia K."

Jeśli zaś chodzi o Nanga Parbat i siódme już zmagania Tomka Mackiewicza na tej górze, to najnowsze potwierdzone informacje mówią o tym, że Czapkins i Francuzka Elisabeth Revol przekroczyli wysokość 6000 m, z kolei Altitude Pakistan podaje, że dotarli na 7300 m.

W kontekście gór najwyższych i zimowych ekspedycji warto wspomnieć też wyprawę na Mount Everest (Nepal). Alex Txikon wraz z ekipa zabezpieczyli wczoraj drogę do wysokości 5650 m, a dziś odpoczywają w bazie.

Anna Makowska

Źródła:
- polskihimalaizmzimowy.com
- altitudepakistan.blogspot.com

{youtube}2SPbyOcdDMA{/youtube}