Członkowie narodowej zimowej wyprawy na K2 nie próżnują. Poniżej prezentujemy podsumowanie ostatnich dwóch dni.

23 stycznia
Tego dnia do obozu bazowego wrócił Denis Urubko, po dwóch nocach spędzonych kolejno w Obozie 1 i 2. Przypominamy, że to właśnie on założył „dwójkę” na wysokości 6300 m. Artur Małek i Marek Chmielarski spędzili noc w Obozie 1, po czym Małek wrócił do bazy, zaś Chmielarski doszedł do Obozu 2. Do „dwójki” dotarł też Adam Bielecki, który wyszedł z obozu bazowego wraz z Marcinem Kaczkanem i Maciejem Bedrejczukiem. Dwaj ostatni zostali w „jedynce”.

Ukazała się piąta część Dziennika Wyprawowego. Czytaliście? Jeśli nie, to gorąco zachęcamy, dobra lektura! Najnowszy wpis TUTAJ.

24 stycznia
Bedrejczuk i Kaczkan dotarli do „dwójki”, gdzie czekał na nich Bielecki. Cała trójka będzie tam nocować. Chmielarczyk zszedł do bazy. Rafał Fronia i Piotr Tomala doszli do Obozu 1, gdzie spędzają noc, a jutro zamierzają iść wyżej.

źr. Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, fot. Rafał Fronia
źr. Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, fot. Rafał Fronia

Podano także informacje o drobnych kłopotach zdrowotnych Dariusza Załuskiego, który poleciał helikopterem do Skardu na zabieg chirurgiczny. Za około 10 dni można spodziewać się go z powrotem w bazie.

Z prognoz pogody wynika, że dobre warunki powinny utrzymywać się jeszcze przez trzy dni. Rotacja trwa, kolejni członkowie ekipy wychodzą do Obozu 1, następnie do Obozu 2 i wracają do bazy.

TUTAJ możecie obejrzeć materiał, który został wyemitowany dziś na TVN w Faktach po południu, zaś Telexpress Extra poświęcił kilka minut talizmanom na szczęście zabieranym przez himalaistów. OGLĄDAJCIE od minuty 3:40.

Anna Makowska

Źródła:
- polskihimalaizmzimowy.com

 {youtube}2SPbyOcdDMA{/youtube}