W 1908 r., w Norwegii powstała firma Bergams. Od początku jest ona prowadzona przez zagorzałych pasjonatów i miłośników outdooru. Powstające tu produkty (czy to ubrania czy sprzęt) są uprzednio testowane przez najlepszych z najlepszych.

Mowa tu o czołowych alpinistach, himalaistach, wspinaczach, polarnikach czy chociażby narciarzach, freerajdowcach, ski-tourowcach, itd. Asortyment zatem i patenty są tu opracowywane przez same autorytety, testowane w przeróżnych warunkach, a co za tym idzie – cechują się wysoką jakością i dopracowaniem wszelkich (nawet tych najdrobniejszych) szczegółów.

Niewątpliwie ogromnym wkładem w rozwój całego outdooru i ogólnie całej turystyki, było wynalezienie i opatentowanie plecaka. Doświadczenie i marka firmy budowane były w oparciu głównie o ekspedycje polarne słynnych badaczy – Scotta i Amundsena.

I warto jeszcze raz i wyraźnie to napisać:

Członkami Bergans są osoby, które aktywność oudoorową, przygody, survival itd. wręcz kochają. Nie można zarzucić im braku zaangażowania, pasji, poświęcenia. We wszystko co robią i patentują wkładają wręcz swoje serca i najszczersze intencje.

W 2017 r., powstał polski Outdoor Team. Jego członkami zostali:
- Ryszard Pawłowski (himalaizm),
- Andrzej Marcisz (taternictwo, wspinaczka),
- Paulina Janczar (narciarstwo zjazdowe),
- Maja Rudka (wspinaczka),
- OliwiaSięWspina (turystka górska – blogerka PG, testuje ubrania dla najmłodszych).

Ostatnio, do tego zacnego grona dołączył Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf, polarnik, bloger, zdobywca wulkanów itd., itd.

Outdoor Team

 

 

 

Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
http://sklepgorski.pl/,
Internet (ogólnie).