Zmiana terminu ostatniego etapu zeszłorocznego cyklu Garmin Ultra Race

Z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, zaplanowany pierwotnie na 5 grudnia ostatni etap zeszłorocznego cyklu Garmin Ultra Race został przeniesiony na 6 marca 2021. Niestety w związku z niepewną sytuacją dotyczącą możliwości organizacji imprezy, termin Garmin Ultra Race Gdańsk ponownie uległ zmianie. Zawody w zmodyfikowanej formule odbędą się 27 marca 2021 r.

Nowy termin imprezy Garmin Ultra Race Gdańsk został potwierdzony przez Głównego Organizatora, którym jest Akademicki Związek Sportowy. Niestety, aby bezpiecznie przeprowadzić zawody, zrezygnowano z przeprowadzenia rywalizacji w ramach najdłuższego dystansu (86 km). Natomiast zmagania na pozostałych dystansach odbędą się zgodnie z ustaleniami z poszczególnymi podmiotami opiniującymi oraz wydającymi zgodę na imprezę. Podczas Garmin Ultra Race Gdańsk zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 12 km, 27 km oraz 52 km.
Wszystkie trasy gdańskiej edycji zawodów Garmin Ultra Race przebiegać przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, którego cechą charakterystyczną jest unikatowa, polodowcowa rzeźba terenu. W licznych zagłębieniach terenu znajdują się torfowiska oraz kilkanaście małych jezior. Trójmiejski Park Krajobrazowy tworzą chłodne północne zbocza, głębokie doliny poprzecinane potokami o charakterze podgórskim, torfowiska i śródleśne jeziora. Ewenementem na skalę kraju jest położenie tak cennego przyrodniczo obszaru na styku z dużą aglomeracją miejską.

Zawody zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Wszelkie szczegóły znajdują się na oficjalnej stronie cyklu Garmin Ultra Race: www.ultrarace.pl.

Źródło:
mat.pras. Labosport Polska