Najbliższa edycja Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego odbędzie się w Cisnej w dniach 20 i 21 marca 2021 r.

Organizowany przez Fundację Bieg Rzeźnika Zimowy Maraton Bieszczadzki to jeden z najpopularniejszych zimowych biegów górskich w Polsce. Jest przyjazny dla biegaczy pierwszy raz startujących w górach, a jednocześnie umożliwia rywalizację doświadczonym biegaczom.
Zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił na trzech dystansach.
Bieg na 43 km to prawdziwe górskie zimowe bieganie, a doskonale przygotowana trasa pozwoli mocno zacząć nowy sezon.
Trasa na 20 km to propozycja dla biegaczy miejskich, którzy mają już na koncie udział w maratonie lub półmaratonie. Będą mogli zmierzyć się z bieganiem w górach, doświadczą zarówno podejść, jak i zbiegów w zimowych warunkach.
Bieg na 10 km to zaproszenie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z biegami w terenie – na zawodników czekać będzie jedno większe podejście, a potem już tylko zbieg do mety.


fot. Jacek Deneka 

Formuła tegorocznego Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego będzie dostosowana do aktualnych ograniczeń. Organizatorzy zrezygnowali z bezpośredniej rywalizacji na rzecz rozproszonych startów, rozciągniętych na dłuższy okres czasu, w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć kontakt pomiędzy uczestnikami zarówno na początku biegów jak i na całej trasie Maratonu.

“ W ten sposób zamiast na planowanych zawodach spotkamy się w Bieszczadach jedynie aby pobiegać po wyznaczonych trasach, pooddychać świeżym powietrzem i nabrać sił na przetrwanie do czasów, kiedy do kalendarza powrócą imprezy sportowe takie jak przed pandemią “ - mówi Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Zapisy trwają: www.maratonbieszczadzki.pl

Źródło:
mat.pras. Fundacja Bieg Rzeźnika