Wbiegła na Kasprowy Wierch i zdobyła złoty medal. 

Starość kojarzy się nam często ze spadkiem kondycji i sprawności. Otóż nic bardziej mylnego! 78-letnia pani Barbara Prymakowska swoimi dokonaniami udowadnia, że to tylko jakieś mrzonki i mity. Ostatnio wbiegła ona bowiem na szczyt Kasprowego Wierchu (zrobiła to w niespełna 2 godziny) i zdobyła do kolekcji kolejny złoty medal.
Ma już ona na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata Master w Biegach Górskich. Jeśli chodzi o ten bieg na Kasprowy, to zawody te to Alpin Sport Tatrzański Bieg pod Górę. Pani Barbara startowała w nich w kategorii wiekowej dla 60-latków, bo w jej przedziale wiekowym konkurencji nie ma. Nie stanowiło to dla niej żadnego problemu. Trasę liczącą blisko 9 kilometrów pokonała w godzinę i trzy kwadranse. Czas miała lepszy niż niejeden startujący w młodszej kategorii wiekowej.
Jak na swoje lata, wygląda niezwykle młodo i krzepiąco. Tym co robi, udawania że bez względu na swoje lata, możemy osiągać bardzo dużo. I to tak naprawdę w dużej mierze od nas samych zależy czy wybierzemy marazm i siedzenie bezczynne przed telewizorem czy „sięgniemy” po coś innego.


Bartek Michalak

Źródła:
http://www.portalgorski.pl/,
https://gazetakrakowska.pl/.