Reprezentanci 38 uczelni wyższych walczyć będą w Jeleniej Górze o medale w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych. Jak zwykle będzie wiele emocji.

Od kilku już lat rywalizacja w ramach cyklu Akademickich Mistrzostw Polski odbywa się w systemie jednorocznym. To ponad 30 dyscyplin sportowych, ponad 70 imprez i ponad 15 tysięcy osób uczestniczących w zawodach na wszystkich szczeblach rozgrywek. Potężny system wymaga odpowiedniego uporządkowania, dlatego zgłoszenia na mistrzostwa oraz weryfikacja odbywa się poprzez elektroniczną bazę danych. To pozwala na sprawne i profesjonalne organizowanie zawodów. W tym roku na Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim (format XCO), zgłoszone zostały 92 kobiety, oraz 164 mężczyzn z 38 uczelni wyższych z całego kraju. Ostatnie dni przed imprezą zweryfikują jeszcze te liczby, jednak już teraz robią wrażenie.

Zgłoszenia na Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO zakończone

Zgłoszenia na Akademickie Mistrzostwa Polski w XCO zakończone

Przypominamy także o wyścigu dodatkowym czyli „Jelenia Góra MTB Race”, który odbędzie się w niedzielę 31. maja, między wyścigiem głównym kobiet i mężczyzn. Rejestracji można dokonać na:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1679

Oprócz tego organizatorzy zapraszają na bezpłatne Seminarium Szkoleniowe (pt. „Współczesny trening kolarski”) w sobotę 30. maja w Hotelu Mercure Jelenia Góra (rozpoczęcie o godz. 17:00).  Wykłady poprowadzą Daniel Paszek, Cyclo Trener, Diagnostix ["Badania wydolnościowe w praktycznym zastosowaniu treningu kolarza"], oraz Piotr Kosmala, Sportovia.com ["Sportovia - nowatorska platforma mobilnej komunikacji z trenerem"]. Szczegółowe informacje o szkoleniu na:
http://www.amp-mtb.pl/index.php/component/k2/item/23-seminarium-szkoleniowe

Śledź informacje o imprezie na Facebook:
www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB