W najbliższą niedzielę 30 sierpnia poznamy zwycięzców tegorocznego cyklu miejskich sprintów rowerowych Eliminator MTB. Cieszyński Rynek zmieni się w prawdziwą arenę sportowych zmagań.

Mimo, że to dopiero koniec sierpnia, niestety kończy się cykl Eliminator MTB w sezonie 2015. Trzecia, finałowa edycja będzie z pewnością niezwykle emocjonująca, gdyż nadal nie rozstrzygnięta jest kolejność w klasyfikacji generalnej. Głównymi pretendentami do wygranej są m.in Oskar Pluciński, Adrian Rzeszutko, Tomasz Dygacz, oraz Marcin Motyka. Walka o zwycięstwo odbędzie się w Cieszynie. To jedno z najstarszych miast w Polsce, leżące na południu kraju na granicy z Republiką Czeską. Powierzchnię blisko 30 km2 zamieszkuje ponad 35 tysięcy mieszkańców. Położenie miasta na ruchliwym szlaku migracyjnym i handlowym powodowały spotkanie różnych narodowości, kultury i wyznań. Odzwierciedleniem bogatej historii Cieszyna są ciekawe zabytki i urokliwe miejsca.

Już w niedzielę finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

 

Już w niedzielę finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie  

Jednym z nich jest Rynek, na którym znajdować się będzie start i meta wyścigu, a także biuro zawodów i stoiska sponsorów i partnerów imprezy. Kolarze najpierw zmierzą się z trasą w wyścigu indywidualnym na czas, z którego rezultat posłuży do ustalenia rankingu, wg którego zawodnicy będą rozstawieni w kolejnych wyścigach eliminacyjnych. Dwóch pierwszych zawodników na mecie danego wyścigu awansuje do dalszej rundy. Dwóch kolejnych odpadnie z rywalizacji. Wyjątek stanowić będzie I faza eliminacji, po których przegrani będą mieli jeszcze jedną szansę na dalszą walkę. Dzięki temu udział w zawodach najwcześniej skończy się po 3 wyścigach. Warto więc przejechać nawet pół Polski i wystartować z zawodach, szczególnie że organizatorzy jak zwykle postarali się o pokaźną pulę nagród.  W Cieszynie do zgarnięcia będą: aparaty BenQ, niezniszczalne latarki oraz ładowarki Varta, okulary sportowe Goggle, butelki Sigg z limitowanej serii Eliminator MTB, opony Kenda, bony zakupowe Force, czy ochraniacze G-Form.

Już w niedzielę finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

 

Już w niedzielę finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie  

Oprócz tego w miasteczku zawodów pojawią się rowery testowe, namiot rozgrzewkowy z trenażerami Force, oraz stoisko Epsona z możliwością druku zdjęć z imprezy na papierze fotograficznym. Na koniec tradycyjnie już losowanie nagród wśród wszystkich uczestników (na podstawie nr startowych). Zapraszamy do Cieszyna!

Harmonogram zawodów:
9:30 – otwarcie biura zawodów (Rynek)
11:30 – zakończenie zapisów; oficjalny trening na trasie
12:00 – rozpoczęcie zawodów – wyścig indywidualny na czas
13:00 – rozpoczęcie wyścigów eliminacyjnych
15:00 – wyścigi finałowe
16:00 – dekoracja zwycięzców i zakończenie imprezy

Harmonogram ma charakter informacyjny i może ulec zmianie (w przypadku mniejszej ilości zawodników wyścigi finałowe rozpoczną się wcześniej).

www.Eliminator-MTB.com

www.facebook.com/EliminatorMTB