W najbliższy wtorek 5 września o godz. 19:00 uruchomione zostaną zapisy na finałową edycję w kultowym Mieroszowie. A już za tydzień w sobotę 9 września widzimy się na zawodach w Baligrodzie. Są jeszcze wolne miejsca. Szykuje się prawdziwie endurowy wrzesień!

Kellys Enduro MTB Series

Wakacje w zasadzie już zakończone. Ale nie dla fanów kolarskiego enduro. Organizatorzy jedynych w Polsce zawodów rozgrywanych w formule On-Sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy zapraszają na dwa wyścigi. Pierwszy rozegrany zostanie w sobotę 9 września w Gminie Baligród, gdzie rok temu odbyły się Mistrzostwa Polski w tej odmianie kolarstwa górskiego. Rejestracja nadal trwa, zatem warto jeszcze skorzystać z możliwości zapisów on-line bo przygotowane trasy wspólnie z Nadleśnictwem Baligród dadzą wiele radości z jazdy. Wiemy tylko tyle, że jeden z OSów będzie miał 4,5 km długości, a na dwóch kolejnych wyznaczono całkiem nowe linie przejazdu – specjalnie na potrzeby zawodów. Bazą imprezy ponownie będzie ośrodek WISAN. Pula nagród w niczym nie ustąpi wartości z poprzedniej edycji, zaś regenerację na bufecie tradycyjnie zapewni marka Oshee. Spodziewajcie się również fajnych gadżetów w pakiecie startowym (Nikwax, Trezado). Kto zyska a kto straci w klasyfikacji generalnej „Kellys Enduro MTB Series” będziecie mogli gorąco komentować podczas wieczornego ogniska, na którym załapiecie się na degustację lokalnych napojów.

Kellys Enduro MTB Series
To tyle jeśli chodzi o zawody w Bieszczadach. Teraz kilka słów o finałowej edycji w Mieroszowie, zaplanowanej na 30 września. Zapisy na tą imprezę uruchomione zostaną we wtorek 5 września. Planowanych jest 12 grup startowych, zatem limit uczestników ustalono na 240 osób. Patrząc na kultowość tej miejscówki w latach poprzednich, gdy zawody organizowała ekipa EMTB, warto szybko się zapisać. W pakietach startowych znajdziecie prezent od Kellys, smar Juice Lubes, saszetkę z Nikwax, oraz napój Oshee. Z nieoficjalnych przecieków wiemy, że charakter dotychczasowych tras z melafirem w roli głównej ma być przynajmniej częściowo utrzymany. Ponadto możecie liczyć również na miejski OS, który tym razem będzie jako ostatni.

Plakat Kellys Enduro MTB Series

Tutaj wszystko się rozstrzygnie, tutaj poznamy triumfatorów klasyfikacji generalnej. Na zwycięzców czekać będzie jak zwykle wiele atrakcyjnych nagród m.in. zegarki Suunto, kaski TSG, sztyce regulowane Spinner, plecaki i ochraniacze Endura, opony Maxxis, okulary Julbo, powerbanki i ładowarki Varta, zębatki HCC, gripy Hope, Airshot, voucher do Bike Stacji Kozioła czy w końcu bony od Deuter, i Force. Dla chętnych ponownie zostanie umożliwione nocowanie na hali sportowej (szczegóły niebawem na FB zawodów), spod której wyruszycie na trasy. Świętowanie wyniku w generalce, objechania kolegi czy pokonania wcześniej nieosiągalnych trudnych odcinków technicznych odbędzie się na Górze Parkowej, gdzie organizatorzy przygotowują mini-koncert i wieczorną biesiadę. Impreza planowana jest do rana.