Urlop znów możliwy od 13 grudnia!

Dolina Stubai położona jest tuż przy głównym łańcuchu Alp. Cechuje ją ponadprzeciętne prawdopodobieństwo obecności śniegu oraz bajeczna sceneria. To też cztery ośrodki narciarskie, w tym największy w Austrii lodowiec, zapewniające nieskończone możliwości szusowania pełnego zimowego romantyzmu.

W dolinie Stubai możesz zostawić za sobą codzienne życie i po prostu dać się uwieść tej uroczej, zimowej krainie. Poczuj śnieg, zjeżdżaj ze stoków, oddychaj krystalicznie czystym powietrzem oraz doświadczaj piękna i majestatu gór. Tu możesz poruszać się według własnego uznania, ciesząc się doskonałą infrastrukturą. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić swój wolny czas spokojnie, czy aktywnie, to miejsce dla Ciebie. Co więcej, do Innsbrucka, stolicy Tyrolu, dzieli Cię stąd zaledwie 20 min jazdy.

Jedna dolina, cztery wyjątkowe ośrodki narciarskie
Zlokalizowane w dolinie cztery ośrodki narciarskie oferują różnorodne formy rozrywki, zarówno na stoku, jak i poza nim. Każdy z nich ma indywidualny, unikatowy charakter.
Wizytówką doliny jest lodowiec Stubai. Zapewnia absolutną pewność śniegu w okresie od października do czerwca. Przyciąga narciarzy wygodnymi wyciągami, szerokimi trasami zjazdowymi na wysokości od 1 750 do 3 210 m, snowparkiem Stubai Zoo, trasami Powder Department dla freeriderów, czy atrakcjami dla dzieci w ośrodku BIG Family. Wjazd kolejką 3S Eisgratbahn na wysokość 2 900 m zajmuje zaledwie 12 min, widok z platformy TOP OF TYROL na okoliczne trzytysięczniki zapiera dech w piersiach, a dziesięciokilometrowy zjazd ze stacji Wildspitz na wysokości 3 210 m do stacji dolnej stanowi nie lada sportowe wyzwanie.
W zimowe dni warto też skorzystać z centrum narciarskiego Schlick 2000 w Fulpmes. Po przyjeździe do doliny tylko kilka minut dzieli nas od terenu narciarskiego, którego szczególną zaletą jest wszechstronność. Do dyspozycji są liczne, szerokie, rodzinne trasy narciarskie, jak również trudniejsze zjazdy, snowpark i szybka trasa biegowa. W krainie dla dzieci BIG Ron’s Kinderland świetnie bawią się całe rodziny.
Najedzeni w jednej z dziewięciu rustykalnych chatek, możecie po południu wrócić na stok. Wiele osób wybiera się też na wysokogórskie biegi narciarskie, zimowe wędrówki przez ośnieżone lasy lub zlatuje paralotnią ze stacji górskiej Kreuzjoch do doliny. W środowe wieczory można zjeżdżać na sankach w dół doliny ze stacji środkowej. Albo po „Nocy Kolorów”, czyli jednym ze spektakularnych pokazów narciarskich, które odbywają się osiem razy w sezonie.
Równie łatwo można dotrzeć do ośrodka narciarskiego Serlesbahnen w Mieders przy wejściu do doliny. To prawdziwa tyrolska perła, miejsce zarówno dla koneserów narciarstwa, jak i na rodzinne wypady. Kraina Dzieci King Serli’s Kinderland przy stacji dolnej oraz trasy dla początkujących i zaawansowanych oferują zabawę na nartach dla każdego. Trzy tory saneczkowe, zimowe szlaki turystyczne i wycieczki w rakietach śnieżnych do przytulnych schronisk narciarskich dopełniają wrażeń w cieniu spektakularnego parku Serles. We wtorki można korzystać z jego uroków jeszcze dłużej. To właśnie wtedy kolejka Serlesbahn działa wieczorami. W godzinach od 19:00 do 22:30 (ostatni zjazd) oświetlone są zimowe szlaki turystyczne i tor saneczkowy, które pozostają otwarte podobnie jak stok do dolnej stacji kolejki górskiej dla narciarzy.
Naturalnie zaśnieżone stoki Elferbahnen o dobrej przyczepności rozciągają się bezpośrednio pod poszarpanymi rzeźbami klifów Elfer o wysokości 2 505 m w Neustift. To raj dla ambitnych narciarzy i snowboardzistów. Góra ta posiada słoneczny widok na dolinę Stubai aż do Innsbrucka. Można go podziwiać z góry będąc na największym w regionie alpejskim zegarze słonecznym w pobliżu stacji górskiej lub z paralotni – solo lub z partnerem – unosząc się nad Neustift. Znajdują się tu również romantyczne zimowe szlaki turystyczne oraz trzy z najlepszych i najdłuższych torów saneczkowych w dolinie. Specjalnie dla nich przygotowywany jest własny śnieg, a trzy razy w tygodniu są one oświetlane dla nocnej jazdy na sankach.
Narciarstwo biegowe, szlaki turystyczne, saneczkarstwo
Dolina Stubai to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Narciarze biegowi mają z czego wybierać. Oferta obejmuje 40 km tras biegowych, na których można pokonywać krótkie i lokalne trasy w stylu klasycznym lub łyżwowym. W dolinie Stubai każdy narciarz biegowy znajdzie coś dla siebie: 14-kilometrowe dolinowe trasy biegowe w Neustift, wysokogórskie trasy biegowe na lodowcu Stubai i w Schlickeralm, zaśnieżony park biegowy w Falbeson lub nocna trasa biegowa.
Swobodne poruszanie się po nietkniętym zimowym krajobrazie jest inspirujące zarówno dla ciała, jak i dla duszy. Co więcej, niedawno przygotowano 80 km oczyszczonych i starannie oznakowanych zimowych szlaków turystycznych. W połączeniu z przystankiem w jednym z klasycznych tyrolskich schronisk górskich przeżycie to z pewnością będzie niezapomniane.
Wśród gości szczególnie lubiana jest jazda na sankach, która zresztą od zawsze jest też pasją mieszkańców doliny Stubai. Przygotowano wiele atrakcyjnych opcji w tym zakresie. Największy teren saneczkowy w Tyrolu obejmuje dziesięć torów o łącznej długości 41 km, z których wszystkie zostały wyróżnione tyrolskim znakiem jakości naturalnych torów saneczkowych. Cztery z nich są oświetlone, a najdłuższa rozciąga się na długości sześciu km od Elfer aż do Neustift.
Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck
To unikatowa oferta dla gości regionu. Karnet ten jest wyjątkowy, ponieważ łączy cztery tereny narciarskie w Stubai i dziewięć innych z 22 ofertami lifestylowymi, kulturalnymi i krajoznawczymi w Innsbrucku i okolicach. Obejmuje atrakcje takie jak skocznia narciarska Bergiselschanze, Świat Kryształów Swarovskiego czy cesarski Hofburg. Do tego bezpłatny wstęp do centrum rekreacyjnego Neustift oraz sauny i pływalni Stubay, jak również korzystanie ze wszystkich autobusów dla narciarzy oraz oferty autobusów Sightseer w Innsbrucku.

BEZPIECZNA GOŚCINNOŚĆ – informacje o COVID-19
Ochrona i zdrowie wszystkich gości oraz pracowników mają w Tyrolu najwyższy priorytet. Szczegółowe informacje na temat wytycznych i aktualnych zaleceń dotyczących bezpiecznej gościnności można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://www.willkommen.tirol/.

Więcej informacji:
Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck: www.ski-plus-city.com
Dolina Stubai: https://www.stubai.at/pl/

Zobacz Galerię 

mat.pras. SIGMA International