Festiwal Narciarstwa Biegowego

W cudownej, nocnej scenerii, w świetle swoich latarek-czołówek, prawie trzysta pięćdziesiąt osób zmierzyło się w poniedziałek z niemal czternastokilometrową trasą BRUBECK Nocnej 12 – trzeciej odsłony 47 Biegu PiastówFestiwalu Narciarstwa Biegowego.

Start i meta usytuowana została na stadionie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka, a trasa wiodła przez urocze zakątki Gór Izerskich. Zawodnicy odwiedzili między innymi Stację Turystyczną Orle, podbiegli na Samolot, zjechali na Jelenią Łąkę, a potem przez Rozdroże pod Cichą Równią i Dolny Dukt pomknęli do mety.
Kapitalną walkę o zwycięstwo stoczyli Łukasz Bronowicki z Piotrem Sobiczewskim i Piotrem Skowronem. Tuż za nimi finiszował rewelacyjny Ireneusz Rabski.
Wśród pań takich emocji nie było, bo na zjeździe z Samolotu Jana Jetmarova uciekła Dorocie Kuźmie. Jako trzecia przybiegła na metę Jadwiga Grynkiewicz.
BRUBECK Nocna 12 jak zwykle dostarczyła niebywałych wrażeń zawodnikom – wspaniały był kolorowy peleton w blasku czołówek ma Polanie Jakuszyckiej, jak i nocny korowód na Samolocie. Ten bieg pozostaje w pamięci na zawsze.

47 BIEG PIASTÓW – BRUBECK NOCNA 12

Mężczyźni
1. Łukasz Bronowicki 46:27
2. Piotr Sobiczewski 46:28
3. Piotr Skowron 46:33

Kobiety
1. Jana Jetmarova 50:46
2. Dorota Kuźma 52:14
3. Jadwiga Grynkiewicz 55:42

BRUBECK Nocną 12 ukończyło 346 osób.
Wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results3850/

W programie 47 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego kolejne biegi w piątek, 3 marca. O godz. 9:00 bieg na 6 km, a o godz. 12:00 bieg na 30 km (zaliczany do Worldloppet).
W czwartek, 2 marca, pierwszy z dwóch dni Forum Sportów Górskich i Turystyki. Wszystko na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka.

materiały organizatorów