Jedna z największych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Jedyna w obiekcie typu arena. Niemal 1000 metrów kwadratowych powierzchni i 19 metrów wysokości. Oferta skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych; amatorów i tych, którzy na ścianie czują się jak ryby w wodzie. To właśnie Chwyciarnia, ścianka wspinaczkowa w Arenie Gliwice.

Chwyciarnia jest zlokalizowana na jednej ze ścian Małej Areny w Arenie Gliwice i zajmuje niemal całą jej powierzchnię. Od 19 listopada rozpoczyna regularne działanie, zapraszając tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką, jak i tych, którzy szukają na mapie Polski nowych i niezwykłych miejsc do szlifowania umiejętności. To wszystko za sprawą wielkości oraz oferowanych form wspinaczkowych aktywności. Do dyspozycji wspinaczy oddane będą strefy sportowe
i rekreacyjne o różnych stopniach trudności:
- Sala treningowa,
- Ścianka dla dzieci,
- Ściana rekreacyjno-szkoleniowa o wysokości 19 metrów,
- Ściana sportowa o wysokości od 15,7 do 19 metrów oraz przewieszeniu do 8 metrów,
- Ściana sportowo-rekreacyjna zawierająca w sobie część przewidzianą do biegania "Speed Climbing" w formacie umożliwiającym bicie rekordu świata – to jedyna taka ściana na Śląsku,
- Ściana gier i zabaw interaktywnych dla dzieci (Verticla Story) od 8 roku życia i dorosłych – nie ma takiej drugiej w naszym kraju.

Warto dodać, że Chwyciarnia spełnia wszelkie wymagania i warunki, umożliwiające organizowanie treningów olimpijskich i zawodów sportowych najwyższej rangi.  

Ścianka wspinaczkowa Chwyciarnia w Arenie Gliwice - dni otwarte 17-18 listopada

Dni otwarte

17 i 18 listopada odbędą się Dni Otwarte Chwyciarni. Od 10.00 do 22.00 drzwi ścianki wspinaczkowej będą otwarte dla odwiedzających. Wstęp będzie bezpłatny. Goście wezmą udział w efektywnych pokazach wspinaczki i będą mogli spróbować swoich sił na ścianie pod okiem instruktorów. Odbędą się też konkursy z nagrodami, a na dzieci biorące udział w wydarzeniu będą czekali animatorzy.

Casting do koncertu „Bitwy The Voice of Poland”

Dodatkowo 18 listopada w Arenie Gliwice odbędzie się casting dla najmłodszych. Spośród uczestników castingu jury wybierze jedno, które wystąpi podczas koncertu „Bitwy The Voice of Poland” 24 listopada. Zapisy rozpoczną się o 10.00, a przesłuchania wystartują o 10.30.

Więcej informacji udziela Marta Cała-Sturzbecher / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 664 702 624.