Silesia Bouldering Cup 2018/2019, czyli V Puchar Śląska, rozgrywany na sześciu klimatycznych ściankach naszego regionu. W tym sezonie tradycyjnie, rozpoczniemy pierwszą eliminacją w Rudzie Śląskiej już w najbliższą sobotę tj.1 grudnia o godzinie 12:00 na boulderowni W SKALE Bunkier – ścianka wspinaczkowa.

Silesia Bouldering Cup wyróżnia się różnorodnością formacji, gdyż żadna ze ścian liczących się do klasyfikacji generalnej nie jest powtarzana. Jak co roku każda edycja #SBC to nie tylko zawody sportowe, ale i wspólny wspin w szerszym gronie znajomych.

boulder2811 1

Startujemy formułą OPEN, w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Podczas każdej eliminacji czeka na Was 20 boulderów, w tym przynajmniej 5 naprawdę łatwych!!!.
Zapisy przewidziane są w dniu zawodów, wpisowe 20 zł.

Gwarantujemy bouldery, które nie dadzą Wam spać po nocach, dobrą muzykę (klasyczne DUM DUM – najlepsze do ładowania) i świetną atmosferę. Będzie można też załapać się na kawę czy herbatę z małym poczęstunkiem! ;).

Tegoroczny Puchar Śląska w Boulderingu gwarantuje:
• 20 baldów – od zupełnie początkującego do PRO,
• czyste ściany – czyli zbędne chwyty nie będą Wam przeszkadzać,
• dokładne oznaczenie chwytów startowych, bonusowych i topów,
• chwyty najlepszej jakości (AIX, itp.),
• STRUKTURY,
• RYSY, czyli trochę klinowania,
• BAŃKI, czyli trochę dynamiki,
• logistyczne nakręcenie problemów, czyli wspinanie bez kolejek.
• wspinamy się w formule sportowej (3 pkt.- FL, 2 pkt. – RP, 1 pkt. – BONUS),

Zeszłoroczny puchar wyłonił i szczodrze wynagrodził najlepszych boulderowców z naszego regionu (spośród 130 mężczyzn i 40 kobiet). Nie możecie przegapić tej imprezy!

UWAGA! Liczymy tylko pięć z sześciu edycji, na których zapunktujecie najlepiej! Dzięki temu również Wasza nieobecność na jednej edycji nie pogrzebie szans na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

boulderj2811 2

***
W tym roku tradycyjnie otworzymy Puchar na Bunkrze w Rudzie Śląskiej, gdzie routesetterzy przygotują dla zawodników 20 zróznicowanych problemów, w tym dwie rysy z paczek: jedną łatwą i drugą trudniejszą.

Harmonogram
#SBC2019 #PucharŚląskaWBoulderingu
1 XII W SKALE Bunkier - ścianka wspinaczkowa
29 XII Centrum Wspinaczkowe Primaroca
19 I Centrum Wspinania Cechownia
26 I Strefa Wolności
16 II Centrum Wspinaczkowe Klif przy Parku Wodnym
9 III Jasna31

 

Źródło:
- mat.pras