Podczas wrześniowych Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019, w konkurencji bouldering. Będzie to pierwsze tej rangi wydarzenie w Polsce!

Jak podaje Biuro Prasowe małopolskiego urzędu marszałkowskiego, Mistrzostwa Europy w boulderingu odbędą się w Polsce po raz pierwszy. To drugie po The World Games 2017 Wrocław, zawody najwyższej rangi rozgrywane w kraju nad Wisłą. Do stolicy Tatr zjadą najlepsi zawodnicy.

2108zako

– Bouldering to dyscyplina wspinaczki sportowej, polegająca na pokonywaniu krótkich, kilkumetrowych form, tras – problemów wspinaczkowych. Zawodnicy mają za zadanie przejście określonej problemu wspinaczkowego, gdzie punktowane są dwa miejsca – mniej więcej w połowie ścianki – ZONA oraz na końcu boulderu – TOP- wyjaśniają urzędnicy z Małopolski.

Dodają, że zawody w Zakopanem są kontynuacją rozgrywanych przez wiele lat zawodów rangi Pucharu Polski w boulderingu, posiadających markę i renomę, o których śmiało można powiedzieć, są jednymi z najlepszych zawodów w kalendarzu Polskiego Związku Alpinizmu.

– Outdoorowy charakter wydarzenia sprzyja integracji i dobrej zabawie, a organizowane w Zakopanem zawody od lat cieszą się dużym zainteresowaniem – podkreślają przedstawiciele wojewódzkiego samorządu.

Spotkania z Filmem Górskim rozpoczną się w Zakopanem 5 września.

źródło: goral.info.pl/biuro prasowe UMWM