Polka realizuje swój projekt Dream Line 2024. 

Anna Tybor w tym tygodniu zameldowała się w Nepalu. Tym razem ma dwa cele: pierwszy to zdobycie Dhaulagiri (8167 m n.p.m.), a następnie Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). Himalaistka dodatkowo planuje zjechać z ośmiotysięczników na nartach.

Wczoraj wyjechała z Pokhary i kieruje się do Takam. Dzisiaj rozpoczyna trekking, najpierw do Bagar, potem do Dovan, a następnie do Italian Base Camp, gdzie zrobi dzień przerwy na aklimatyzację przed dalszym marszem do bazy pod Dhaulagiri.

To nie będą jej pierwsze ośmiotysięczniki. 29 września 2021 roku jako pierwsza kobieta na świecie zjechała ze szczytu Manaslu (8163 m n.p.m.) bez użycia tlenu z butli. Jednocześnie jako pierwsza Polka zjechała na nartach z ośmiotysięcznika. 

19 lipca 2023 roku Anna Tybor stanęła na szczycie Broad Peak (8051 m n.p.m.). Jako pierwsza kobieta na świecie zjechała z tego ośmiotysięcznika na nartach. W base camp zameldowała się 20 lipca. W akcji towarzyszył jej Tom Lafaille. 

Anna pochodzi z Zakopanego, z zawodu jest architektem, ale to narty są jej pasją i osiąga w nich sukcesy. Jeździ na nartach od 3 roku życia. W wieku 13 lat zdobyła pierwszy Puchar Polski w skialpinizmie. Pięciokrotna Mistrzyni Polski w tej dyscyplinie, startuje również w Mistrzostwach Świata i Pucharach Świata. Specjalizuje się także w szybkich wejściach, wbiegła na Mont Blanc oraz Elbrus. 

Trzymamy kciuki za Dream Line 2024!