W kwietniu i w maju ekipa jaskiniowców z naszego klubu miała możliwość wejścia do dwóch jaskiń jurajskich, które zostały odkryte stosunkowo niedawno, a zabezpieczenie otworów wejściowych pozwoliło zachować w nich piękną szatę naciekową.

16.kwietnia miałem okazję zobaczyć jaskinię Brzozową odkrytą w 1999 roku przez członków Harcerskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego Brzeszcze (podziękowania dla Roberta Pesta za wejście i zaproszenie na jesienne Brzozówki) Niestety Jasiek (znany z pierogów) tym razem nie dojechał, więc z JKW byłe tylko ja (dziewczyna na zdjęciach to Asia z katowickiego Speleo - dla zainteresowanych - już zajęta).

Z końcem maja (28.) zjawiłem się pod jaskinią Wierną w towarzystwie Tomka (przyszłego klubowicza). Tym razem Jasiek nie nawalił, a więcej - przyjechał z silną ekipą górali w ilości osób dwóch. Jaskinia Wierna uznawana jest za najpiękniejszą na Jurze - ocenicie sami na podstawie zdjęć. Znajduje się pod opieką Speleotreku z Rudy Śląskiej (dzięki Gienek).

Naprawdę było warto. Mam nadzieję, że po obejrzeniu galerii, więcej klubowiczów (pozdrawiam Julię), zainteresuje się także tą alternatywną formą działalności.

Byq

Tekst i zdjęcia: Byq

W przypadku jakichkolwiek komentarzy lub pytań, podaję także adres e-mail Klubu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapraszam na forum dyskusyjne na stronie klubowej.