logo five ten Adidas Group ogłosiła, że podpisała umowę nabycia udziałów Five Ten, wiodącej marki w sportach ekstremalnych. Celem koncernu jest zakupienie wszystkich udziałów tej znanej wszystkim wspinaczom firmy produkującej buty wspinaczkowe. Łączna cena wszystkich udziałów opiewa na sumę 25 mln, jest jednak uzależniona od szeregu transakcji, których realizacja rozłożona jest na kolejne 3 lata. Sprzedaż ma być sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych tygodni.
W ramach planu strategicznego Adidas Group Biznes Plan 2015przewiduje się, że koncern wyda na poszerzenie swoich udziałów nawet 500 milionów euro. Nabycie Five Ten' ma wypracować firmie jeszcze lepszą pozycję i dać wiodącą pozycję na rynku outdoor.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracą z Five Ten. Jest to wiodąca marka w branży outdoorowej i jest aktywnym działaczem na rzecz wspólnoty sportowców. Wspinacze, rowerzyści górscy i inni z całego świata cenią bardzo ich produkty" powiedział Rolf Reinschmidt, wiceprezes Adidas Outdoor. "Five Ten stawia na innowacyjność i podziela pasje sportowców, tak samo jak my i stanowi doskonałe uzupełnienie do segmentu outdoor Adidasa. Przejęcie to podkreśla nasze całkowite zaangażowanie w outdoor i ambicje do odgrywania wiodącej roli w tym przemyśle w przyszłości. Jestem bardzo podekscytowany tym procesem i nie mogę się doczekać współpracy z Charles'em Cole, założycielem i prezesem Five Ten".

"Umowa zapewni nowe perspektywy Five Ten. Wspierani przez Adidas Group, w końcu możemy wpełni rozwinąć potencjał jaki "Brand of the Brave" ma do zaoferowania" powiedział Charles Cole. "Wpełni podzielamy filozfię jaką kieruje się Adi Dassler, z jego naciskiem na jakość produktu i robienie wszystkiego by dać zawodnikom przewagę. Obie firmy kierują się tymi samymi zasadami jeśli chodzi o wspieranie sportowców i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nimi".

Five Ten był w czołówce innowacji technologicznych na rynku outdoor od dnia wynalezienia gumy Stealth w 1985, którą doskonale znamy jako wspinacze. Dziś rodzina produktów Stealth obejmuje ponad pół tuzina uznanych komponentów. W skład Five Ten Team Elite wchodzą jedni z najbardziej utalentowanych zawodników jak Deam Potter, JT Holmes i Suz Graham