Graham podczas wspinania w Hueco TanksCo oprócz wspinania łączy te trzy nazwiska? Hueco Tanks oraz ich wyczyny w tym słynnym amerykańskim rejonie boulderowym. Najnowsze wieści zza oceanu i tego ogródka, które potrafią wprawić w osłupienie. No bo kto to widział, żeby 10-latka wspinała się po V13 (8b)...

Na początek młodziutka, bo zaledwie 10-letnia Ashima Shiraishi, która w ostatnich dniach stała się najmłodszą pogromczynią V13 (8b) w historii. A wszystko to za sprawą przejścia słynnego balda "Crown of Aragorn". Problem ten jest wyjątkowo często przechodzony, jakiś czas temu pisaliśmy o Nallem Hukkataivalu, który przeszedł tę przystawkę w stylu flash (link do newsa z filmem)

Jako drugi news polecam krótki film o innym znanym, już dorosłym, wspinaczu :) Danielu Woodsie, który w Hueco kręci punktowe rekordy w ciągu jednego dnia. Zobaczcie jak wspina się 76 V-punktów od rana do wieczora:

{vimeo}38347438{/vimeo}

No i na koniec bald zrobiony przez Dave'a Grahama. Niby nic dla tego Pana, bo wycena to "tylko" V13, ale jednak robi wrażenie, zwłaszcza że jest to First Ascent tego problemu:

{vimeo}38377140{/vimeo}