Devil's BayPomysł był prosty: wytyczyć nową, tradową drogę na pięknej 350-metrowej, granitowej ścianie startując wprost z oceanu w Devil's Bay (Zatoka Diabła), Nowa Fundlandia. Zespół składał się z samych znanych nazwisk: Hazel Findlay, Alex Honnold, James Pearson i Mark Synnott. Pomysł, który chcieli zrealizować szybko zamienił się jednak w wielką szkołę życia.

Nowa Fundlandia jest całkiem niedaleko miejsca, gdzie mieszka jeden z członków zespołu Mark Synnott, New Hampshire jednak w rzeczywistości szybciej i łatwiej można dostać się w Himalaje niż tam. 5 dni podróżowania samochodem i łodzią do Devils' Bay odbiły się negatywnie na wszystkich już na początku. Po dotarciu rzeczywistość okazała się mokra, wietrzna i bardzo niedostępna...

Wyprawy dzielimy na te zwycięskie i te zakończone porażką. Jednak prawda jest taka, że przez większą część czasu nie są ani jednym ani drugim. Dla czwórki wspinaczy ta eskpada stała się równie mocną podróżą do wnętrz siebie w celu zmagania się z własnymi lękami, nadziejami i obawami co wyprawą po kolejną ekstremalną drogę. "Tentbound in Devil's Bay" jest portretem tej ciemniejszej strony ekspedycji, strony o której rzadko można usłyszeć.

{vimeo}40165501{/vimeo}