Wspinaczka stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Kiedy odwiedzamy skały na Jurze, mamy wrażenie, że wspinają się wszyscy ;). Bo i czasy się zmieniły… Dostęp do sprzętu wspinaczkowego, jego różnorodność, cena i ilość sprawiły, że właściwie nie ma przeszkód by spróbować tego sportu. Coraz częściej w skałach spotyka się rodziny. Dzieci próbują swoich sił w tym sporcie lub po prostu bawią się obok.

dubie2305
fot. Skały nad boiskiem w Dubiu

Dziś prezentujemy Wam jedno z takich miejsc, gdzie dzieci nie będą się nudzić i jednocześnie będą bezpieczne, a wy będziecie mieć okazję się powspinać.

dubie2305 2
fot. ścianka wspinaczkowa dla dzieci przy skałach

Dojeżdżamy do Dubia – wsi oddalonej od Krakowa o zaledwie 20 km. Samochód zostawiamy na parkingu tuż przy placu zabaw i boisku, przy którym znajdują się skały. Stąd do skałek mamy zaledwie minutę. To miejsce przeszło w tamtym roku gruntowną przemianę w ramach projektu „Raj w Dolinie Racławki”. Pojawiły się dwie ścianki wspinaczkowe dla dzieci, ścieżka do jazdy na rowerze, rolkach..., siłownia - nasze pociechy mają w czym wybierać. Dodatkowo już od dawna istnieje tutaj ogrodzony plac zabaw ;), przy którym postawiono kamienną altanę.

dubie2305 3
fot. ścianka wspinaczkowa dla dzieci na placu zabaw

Skały nad boiskiem – jak sama nazwa wskazuje tuż przy skałach sporo miejsca do gry w piłkę i biegania.

dubie2305 4
fot. 3-latka na "Jasnym Kominie" III- na Jupiterze

Ale.. przejdźmy do najważniejszego… czyli do wspinania. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, i początkujący wspinacz, i ten zaawansowany.

dubie2305 5
fot. 6-latek na drodze "Domek biedronek"III na Jupiterze

Zacznijmy od dzieci. Drogi, które warto polecić to „Domek biedronek” III na Jupiterze, czy „Jasny Komin” III- na tejże.

Limit dróg jeszcze się nie wyczerpał. Zostało jeszcze kilka projektów.
A jeśli szukamy solidnych wspinaczkowych spodni to warto spojrzeć na Fongen Pants w linii damskiej i męskiej znanej firmy Bergans of Norway.

dubie2305 6
fot. 7-latek na drodze "Kraina Rojowników"III+

 

Do zobaczenie w skałach!

Katarzyna Bajgrowicz
Rodzina w ruchu

Sklep Górski