Bartek Olszański"30 grudnia 2011 roku minęło 10 lat od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Akcji, która była ostatnią dla Bartka Olszańskiego. Wraz z Nim zginął drugi ratownik, Marek "Maja" Łabunowicz." Już po raz IX możemy Was zaprosić na IX Memoriał Bartka Olszańskiego. Jest to impreza, która rok rocznie zbiera wielu sympatyków wspinania zimą i cieszy się niesłabnącą popularnością.

 

Czas pędzi nieubłaganie. 30 grudnia 2011 roku minęło 10 lat od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Akcji, która była ostatnią dla Bartka Olszańskiego. Wraz z Nim zginął drugi ratownik, Marek "Maja" Łabunowicz.

 Te 10 lat to 9 spotkań ludzi związanych z zimowych wspinaniem, dla których bartkowe wartości są ważne – przyjaźń, partnerstwo, pomoc innym oraz miłość. Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling" poświęcony jest Jego pamięci. Marta Olszańska – Mama Bartka, wraz z grupą najbliższych przyjaciół Bartka, organizuje Memoriał od 2003 r.

 W tym szczególnym czasie – 10 lat po tragicznym wypadku, Marta Olszańska kieruje do Was – miłośników zimowego wspinania, - zaproszenie, na X Memoriał Bartka Olszańskiego, mając nadzieję, że przyjadą "Weterani" Memoriału jak i osoby, które pierwszy raz będą chciały wziąć udział w tym specyficznym spotkaniu ludzi Gór.

Grzegorz Mikowski

Informacje ogólne:

Termin zawodów: 25-26.02.2012 r.

Miejsce zawodów: Dolina Kieżmarska, Tatry Wysokie, Słowacja.


Ubezpieczenie indywidualne – uwaga!!!  bardzo ważne: Każdy uczestnik musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowacji (Tatry Wysokie) w okresie trwania X Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Słowacji. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.

Obiekt wspinaczkowy: naturalne skalne formacje, drogi przygotowane przez Jana Muskata i przyjaciół, w pełni ubezpieczone.

Zgłoszenia: zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie drogą mailową do na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą elektroniczną.

Termin nadsyłania zgłoszeń - 17.02.2012 r ze względu na logistykę zawodów ilość uczestników jest ograniczona, zgłoszenie będzie równoznaczne z wpisaniem na listę startową (w sytuacji gdyby ktoś rezygnował z udziału, prosimy o przesłanie w tej sprawie maila).

Zgłoszenia powinny zawierać: imię, nazwisko, wiek, przynależność klubową, miejscowość.

Biuro organizacyjne, zakwaterowanie i logistyka: Gościć nas będzie Schronisko nad Zielonym Stawem Kieżmarskim w Dolinie Kieżmarskiej, po słowackiej stronie Tatr – dawna Brnčalowa Chata.

 Dla wszystkich zawodników zgłoszonych w terminie, będą zarezerwowane odpłatne noclegi. Koszt noclegu w schronisku za 1 osobę/ 1 noc - 6 euro.

 W schronisku istnieje możliwość zakupienia śniadania i / lub obiadokolacji.

 Prosimy o zabranie ze sobą karimat, śpiworów oraz własnego szturmżarcia.

 Ze względu na szczególne miejsce X Memoriału Bartka, prosimy o przybycie do schroniska 24.02.2012 r.

Opłata startowa:60 pln, płatne w biurze organizacyjnym.

Telefony kontaktowe: Marta Olszańska tel.kom. +48 607 079 420; Grzegorz Mikowski tel.kom. +48 695 101 963.

Więcej informacji na stronie: www.memorialbartka.pl