Góry są nieprzewidywalne – o tym wie każdy wspinacz. A o tym, jak niebezpieczne i jeszcze bardziej nieprzewidywalne jest wspinanie na górę lodową, przekonali się Mike Horn i Fred Roux, co zarejestrowali na filmie.

W filmie odkrywca i wspinacz Mike Horn oraz Fred Roux przygotowują się do wspinaczki lodowej na górę lodową u wybrzeży Svalbardu w Norwegii na Oceanie Arktycznym. Nagle świat staną – dosłownie – do góry nogami!

2209iceberg

Podczas wspinaczki góra lodowa nagle zaczęła się toczyć i obaj śmiałkowie trafili do lodowatej wody. Na szczęście oboje przeżyli.

 

 

They were on a mission to free climb new bigwalls in the Arctic, but first they had to liberate their boat from a pesky iceberg. Luckily the 80 year old captain, Reverend Bob Shepton, had his trusty hatchet... From the mega classic musical film Dodo’s Delight, starring and filmed by Sean Villanueva O'Driscoll Nico Favresse, Olivier Favresse, and Ben Ditto, Part of Reel Rock 11. You can download all the Reel Rock films here: https://senderfilms.com/<;/p>Opublikowany przez REEL ROCK Film Tour Piątek, 4 stycznia 2019

 

Mike Horn zdobył Gasherbrum 1 (8035 m), Gasherbrum 2 (8068 m), Broad Peak (8047 m) i Makalu (8 463 m), wspinając się na wszystkie bez dodatkowego tlenu. Opłynął także świat wzdłuż równika podczas półtorarocznego rejsu, podczas którego unikał wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Wraz z Børge Ouslandem Horn jako pierwszy dotarł do bieguna północnego zimą bez psich zaprzęgów i pojazdów mechanicznych.

Horn i Roux nie są pierwszymi, którzy myślą o wspięciu się na górę lodową, chociaż ich wypad mógł zakończyć się katastrofą. Tutaj przykład udanej wspinaczki na górę lodową - GoPro: To Climb An Iceberg in 4K


źródło: Rock and Ice