Vibram jest obecnie synonimem najlepszego rodzaju podeszew stosowanych w obuwiu outdoorowym. Co roku produkowanych jest ich ponad 35 milionów! Zapewniają doskonałą przyczepność niemal na każdym rodzaju podłoża, odporność na ścieranie oraz biomechaniczne rozwiązania gwarantujące wygodę i komfort chodzenia.

Pomysłodawcą produkcji podeszew z wykorzystaniem gumy wulkanizacyjnej był już w 1936 roku Vitale Bramani. Pierwsza fabryka Vibram powstała w 1945 roku w Albizzate we Włoszech. We Włoszech zlokalizowane są także firmy produkujące najlepsze obuwie górskie na świecie, nic więc dziwnego, że wykorzystują one także uważaną za numer nr 1 technologię Vibram. Nie inaczej jest także w przypadku marki Aku, która stawia na jakość lokalnych szewców i całą swoją produkcję lokalizuje w Europie.

Eko-stopy dzięki podeszwie Vibram i obuwiu Aku

Eko-stopy dzięki podeszwie Vibram i obuwiu Aku

Wraz ze zmianą świadomości ekologicznej społeczeństwa innowacje wprowadzane są także do produkcji obuwia. W ofercie firmy Vibram znajdziemy podeszwy eko, które produkowane są z odpadów produkcyjnych powstałych w procesie przetwarzania gumy. Jednocześnie użycie materiałów ekologicznych nie odbywa się kosztem jakości, z której znany jest Vibram. Podeszwę Vibram EcoStep zastosowano m.in. w obuwiu Bellamont Suede GTX oraz Bellamont Plus, nowościach marki Aku, które polecamy na nadchodzącą wiosnę jako obuwie łączące najlepsze zalety butów dla aktywnych z komfortem i wzornictwem obuwia na co dzień.

Bellamont marki Aku to lekkie i bardzo wygodne buty zaprojektowane z myślą o lekkich wędrówkach i miejskich spacerach. Buty te charakteryzują się przede wszystkim systemem Vibram EcoStep, który odpowiada za maksymalną przyczepność podczas przemieszczania się pod górę oraz schodzenia w dół, z gwarancją ekologicznych rozwiązań. Przednia część buta wykonana jest z gumowego materiału również pochodzącego z recyclingu. Materiał ten zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz chroni palce przed urazami. Obuwie Bellamont wyposażono w IMS - system wewnętrznej śródpodeszwy, który zapewnia idealną wygodę chodzenia poprzez precyzyjne dopasowanie buta do stopy. W systemie IMS wkładka odpowiednio wspiera stopę, zapobiegając przesuwaniu się jej na boki i do przodu w trakcie chodzenia. Równocześnie pełni funkcję amortyzacyjną.

Bellamont Suede GTX występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Wykonano je ze skóry zamszowej z zastosowaniem membrany Gore-Tex Performance Comfort, dzięki czemu bardzo dobrze utrzymują ciepło oraz zapewniają suchość stóp.

Bellamont Suede GTX

Bellamont Suede GTX

Bellamont Plus o bardziej stonowanym wzornictwie stanowią wysokiej jakości buty o przeznaczeniu miejsko – codziennym. Wykonane są ze skóry nubukowej charakteryzującej się solidnością oraz ładnym wyglądem.

Bellamont Plus

Bellamont Plus

W obu modelach zastosowano ekologiczną podeszwę Vibram® PREDATOR II EcoStep.

O marce

Aku

Aku

Włoska firma Aku to przeszło 30 lat doświadczenia na rynku obuwia outdoorowego. Aku jako pierwsza wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Aku to również synonim najwyższej jakości. Buty produkowane są wyłącznie w Europie i wykańczane ręcznie przez najlepszych specjalistów. Każdej parze przypisany jest indywidualny kod, pozwalający zidentyfikować szewca.
Więcej: www.ravenoutdoor.com

baner sklepgorski