Od ponad 30 lat firma AKU, producent obuwia outdoorowego, dostarcza produkty najwyższej jakości, spełniające wymogi nie tylko współczesnego rynku, ale przede wszystkim konsumentów. Dedykuje swoje buty ludziom, dla których - oprócz jakości - ważne są wspólne wartości kulturowe.

Współpracuje zarówno ze specjalistami w dziedzinie turystyki górskiej, alpinistami czy podróżnikami, jak i fachowcami w dziedzinie tworzenia technologii, które potem wykorzystywane są w produkowanych przez AKU butach. Współpraca ta ma na celu promowanie górskiego środowiska i autentycznej górskiej kultury oraz pomoc przy tworzeniu produktu, który przez długie lata będzie towarzyszył wymagającym użytkownikom.

Jednym z partnerów technologicznych jest firma VIBRAM®, która w kooperacji z AKU dostarcza klientom bezpieczeństwo i niezawodność na górskich szlakach. W 90% modeli ze swoich kolekcji AKU stosuje wyjątkowe podeszwy projektowane we współpracy z firmą VIBRAM®, zarówno pod względem konstrukcji i kształtu podeszwy, jak i składu stosowanej gumy. Bieżnik projektowany jest z myślą o konkretnych wymaganiach użytkowników i specjalistycznych zastosowaniach obuwia.

 VIBRAM(R) S864 ALPINA MEGAGRIP

VIBRAM(R) S864 ALPINA MEGAGRIP

Wychodząc naprzeciw swoim klientom, AKU i VIBRAM® stworzyli nowy, udoskonalony produkt. Stosując specjalną mieszankę gumy i łącząc ją z dotychczas wykorzystywanymi przez AKU technologiami (jak specjalny materiał EVA, odpowiednio dopasowane i wyprofilowane wkładki) powstała podeszwa VIBRAM® S864 ALPINA MEGAGRIP. Jej zadaniem jest zapewnić nie tylko maksymalny komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i stabilność na mokrych powierzchniach. Mimo iż AKU wzbogaciło część produktów o nową podeszwę, ich cena pozostała bez zmian.

Nową, ulepszoną, podeszwę można spotkać w modelach: ALPINA PLUS LTR/GTX, ALPINA AIR GTX, TRANSALPINA GTX, FASTALPINA GTX, ALPINA LIGHT MID GTX, ALPINA LIGHT GTX, NUVOLA GTX, ARRIBA II GTX i AGUANA LIGHT.

ALPINA PLUS LTR

ALPINA PLUS LTR

ALPINA LIGHT GTX

ALPINA LIGHT GTX

ARRIBA II GTX

ARRIBA II GTX

Film przedstawiający testy nowej podeszwy można zobaczyć poniżej:
{youtube}-e6cZ2qmTIQ{/youtube}

O marce:
Włoska firma Aku to przeszło 30 lat doświadczenia na rynku obuwia outdoorowego. Jako pierwsi wprowadzili innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Aku to również synonim najwyższej jakości. Buty produkowane są wyłącznie w Europie i wykańczane ręcznie przez najlepszych specjalistów. Każdej parze przypisany jest indywidualny kod, pozwalający zidentyfikować szewca. Dystrybucja w Polsce: Raven S. J., Kraków, www.ravenoutdoor.com.

Dostępność obuwia Aku w sklepach internetowych można sprawdzić na www.ceneria.pl.

baner sklepgorski