Wraz z upływem jesiennych dni, zimno staje się coraz bardziej odczuwalne. Mieliśmy już pierwsze opady śniegu, a wkrótce musimy przygotować się na prawdziwą zimę. Co zrobić, by nie marznąć na przystanku w oczekiwaniu na autobus w drodze do pracy, a wręcz przeciwnie - cieszyć się aurą za oknem i korzystać z uroków spacerów również w chłodniejszych miesiącach roku?

Są tacy, którzy już znaleźli rozwiązanie: bieliznę z wełny merino, która sprawia, że jest nam ciepło i sucho, nawet w najgorszych warunkach. Co więcej, dzięki SmartWool będziemy gotowi na nowe wyzwania. Jak to możliwe?

Smartwool

Smartwool

Matka natura obdarzyła nowozelanckie owce zwane merynosami runem, które powoduje, że dobrze się czują zarówno gdy jest gorąco, jak i chłodno. Firma SmartWool postanowiła wykorzystać tę inteligencję wełny w swojej odzieży, która sprawdza się przez cały rok, ale jest szczególnie bezkonkurencyjna w niskich temperaturach.

Smartwool

Smartwool

Naturalna falistość wełny działa jak pułapka na powietrze, które jest najlepszym izolatorem i zapewnia świetną ochronę przed zimnem. Nie mają tej właściwości tkaniny syntetyczne. Dodatkowo włókna wełny szybko transportują wilgoć z dala od skóry. Nawet jeśli tkanina jest mokra, powierzchnia naszego ciała pozostanie sucha. Dzieje się tak, ponieważ wełna może wchłonąć aż 30 % wilgoci, zanim odczuje ją skóra. Tkaniny syntetyczne mniej niż 7%. Stąd poczucie, że wełna nawet jak jest mokra, to grzeje. Syntetyk - wyziębia.

Smartwool

Smartwool Men's NTS Mid 250 Asymmetrical Crew

Firma Smartwool produkuje bieliznę o różnych grubościach. NTS  MICRO 150 g/m2 jest najmniejszą gramaturą, rekomendowaną jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę (ewentualnie jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki). NTS LIGHT 195 g/m2 to średnia gramatura wełny, sprawdzająca się jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na gorszą pogodę. Na prawdziwą zimę polecamy jednak NTS MID 250 g/m2 – dzianinę o największej gęstości wełny. Bielizna taka może być noszona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.

Smartwool

Smartwool Men's NTS Mid 250 Color Block Crew

Smartwool

Smartwool Men's NTS Mid 250 Color Block Hoody

Z ofertą produktów firmy SmartWool można zapoznać się na outdoorowej porównywarce cen www.Ceneria.pl.

http://www.ceneria.pl/odziez_termoaktywna,0,91,4,0,K,kategoria.html?filtr=,|,11526,|,|,|&setstr=1

O marce:
SmartWool to amerykański producent skarpet i odzieży z wełny merino z ponad 20-letnią tradycją. Nowozelandzcy partnerzy producenta SmartWool, hodowcy owiec rasy merino, przykładają szczególnych starań, aby ich wełna spełniała wysokie standardy jakościowe. Połączenie tej najwyższej jakości z procesem obróbki, który usuwa szorstkość i tendencje do kurczenia, powoduje, że trudno rozstać się ze skarpetami, odzieżą i dodatkami SmartWool – nawet po bardzo długiej podróży. Więcej: www.ravenoutdoor.com

Smartwool

Smartwool

baner sklepgorski