Seria dla ceniących sobie lekkość przy zachowaniu najwyższej jakości.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Y by Nordisk stworzyła serię Ultralekkich produktów outdoorowych. Seria ta cechuje się wagą zbliżoną do zera, przy czym właściwości produktu nie zmieniają się. Y by Nordisk opracował własną puchowa tkaninę i nazwał ją Next to nothing. Dlaczego? Ponieważ używając takiego produktu mamy wrażenie, że jesteśmy okryci powietrzem. Dodatkowo nasza odzież jest wodoodporna, wiatroodporna i oddychająca. W czym tkwi fenomen? Sekretem jest ultracienka nić i gęsty splot. Dlatego też ich klasyczne kurtki przy 1000 kilometrach nici i średnicy ułamka ludzkiego włosa ważą zaledwie 140 gram! Next to nothing w naturalny sposób reguluje temperaturę i wilgotność, dzięki czemu jest nam ciepło i wygodnie.
KURTKA PUCHOWA MĘSKA Y BY NORDISK STOKE – w Sklepie Górskim dostępna w dwóch kolorach – black oraz estate blue. Idealna na wszystkie aktywności outdoorowe podczas ujemnych temperatur. Kurtka w rozmiarze M waży zaledwie 180 gram! Co najważniejsze przy takiej wadze zachowuje wszystkie właściwości izolacyjne, oddychające i funkcjonalne. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu europejskim gęsim puchem Crystal Down oraz tkaninie Next to nothing. Ultralekka kurtka puchowa posiada również kieszeń kompresyjną. Dzięki czemu możemy ją mieć zawsze przy sobie. Dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem daje nam kaptur.

KURTKA MEMBRANOWA DAMSKA YETI MJELDE ULTRALIGHT 2.5-LAYER JACKET - a może kurtka mjelde, która bazuje na membranie XD protect shell – 2,5 layer. Sprawdzi się podczas wycieczki w góry oraz innych aktywności na świeżym powietrzu. Ultralekka kurtka membranowa, która uchroni nas przed wiatrem i deszczem. Jej wodoodporność to 10 000 mm, natomiast oddychalność utrzymuje się na poziomie 20 000 mm. Mamy możliwość skompresowania kurtki ultralight do kieszeni bocznej. Zaś jej niska waga (przy rozmiarze S to zaledwie 199 gram!) pozwoli nam w pełnie cieszyć się z uprawianej aktywności outdoorowej. Kurtka membranowa ultralight dostępna również w wersji dla mężczyzn.


Kurtka membranowa damska Yeti Mjelde ultralight 2,5 - layer jacket, Sklep Górski

KAMIZELKA PUCHOWA Y BY NORDISK ALTO – Polecamy ultralekkie kamizelki puchowe w wersji unisex. Jeśli poszukujesz dodatkowej warstwy cieplnej przy jak najmniejszej wadze, alto jest doskonałym rozwiązaniem. Waży zaledwie 120 gram przy rozmiarze S. Dodatkowo posiada kieszeń kompresyjną. Nawet nie poczujesz jej w plecaku 😉. Co istotne, mimo małej wagi zachowuje pełną funkcjonalność w zakresie oddychalności, izolacji oraz pakowności. To wszystko dzięki europejskiemu puchowi Crystal Down i ultralekkiej tkaninie Next do nothing. W tym momencie w doskonałej promocyjnej cenie 999 zł.
Seria Ultralight to nie tylko odzież, to również sprzęt outdoorowy. Firma Y by Nordisk dostarcza Wam ultralekkie namioty i śpiwory. Teraz sprzęt biwakowy możecie mieć zawsze pod ręką. Niespodziewany biwak Was nie zaskoczy.

ŚPIWÓR PUCHOWY YETI V.I.B. 250 – Uniwersalny, całoroczny ultralekki śpiwór, który sprawdzi się podczas każdego biwaku. Yeti V.I.B. 250 w rozmiarze M waży tylko 560 gram. Dzięki wypełnieniu z czystego puchu Crystal Down, śpiwór jest ciepły, lekki i wygodny. Śpiwór puchowy jest wykonany w konstrukcji H-Box tzn. jest podzielony na komory z pionowymi ścianami bocznymi. Dzięki temu utrzymuje jednolitą izolację na całej swojej powierzchni. Po spakowaniu zajmuje bardzo mało miejsca. Teraz w dobrej cenie w Sklepie Górskim za 1309 zł.


Śpiwór puchowy Yeti V.I.B. 250, Sklep Górski

NAMIOT TREKKINGOWY/EKSPEDYCYJNY NORDISK LOFOTEN 1 ULW – stworzony z myślą o najbardziej wymagających turystach. Prawdopodobnie najlżejszy i najmniejszy po spakowaniu namiot na świecie! Lofoten 1 ULW waży jedynie 490 gram. Po złożeniu namiot ma rozmiary 11x22 cm (!). Konstrukcja namiotu to aluminiowe pałąki o ultra krótkich odcinkach. Lofoten nie ma laminowanych szwów. Zamiast tego jest szyty specjalną bawełnianą nicią. Pod wpływem wilgoci nić pęcznieje i uszczelnia połączenie. Nowy system trójwarstwowej tkaniny Nortech T-NY 7D zapewnia ochronę przed wodą i wiatrem. Lofoten jest elastyczny i wytrzymały.

 

Chcesz się dowiedzieć więcej? Przymierzyć ultralekką odzież outdoorową? Wybrać produkt rekomendowany właśnie dla Ciebie? Odwiedź nas!  Nasi specjaliści doradzą Ci jaki wybrać produkt Y by Nordisk.