Biegacze konsekwentnie szukają nowych bodźców oraz podnoszą sobie poprzeczkę w zakresie podejmowanych wyzwań. Szereg korzyści niesie za sobą trening w terenie, który nie tylko buduje kondycję, ale również pozwala wypracować większą odporność na kontuzje. Marka Saucony przygotowała buty specjalnie dla pasjonatów trailu. Switchback ISO to zupełnie nowy model w kolekcji wiosenno-letniej. Cechuje się wyjątkową elastycznością oraz jest jednym z najlżejszych w swoim segmencie.

Trening przeprowadzony z dala od miejskiego zgiełku na nierównym terenie przekłada się na realne efekty podczas zawodów, w trakcie których z reguły biegnie się po asfalcie. Bardziej zaawansowani biegacze, szukając nowych wyzwań, startują w biegach górskich lub terenowych, wymagających dedykowanego obuwia przeznaczonego do trailu.

saucony0104

Saucony Switchback ISO to nowy model w kolekcji, wyposażony w system wiązania BOA. Rozwiązanie znane i cenione w sprzęcie innych dyscyplin coraz częściej znajduje zastosowanie w butach do biegania. Trenując, zwłaszcza w zmiennym terenie poza szlakiem, ryzyko rozwiązania buta jest większe. Mechaniczny system wiązania pozwala mieć pewność, że stopa cały czas będzie w równym stopniu „opleciona” cholewką. Całą koncentrację możemy wówczas skierować na bieg. – Podeszwa środkowa o niskim profilu, 4mm dropu, jest wyposażona w materiał EVERUN na całej długości, co daje elastyczność i amortyzację. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy PWRTRAC o dwóch różnych gęstościach. Szutrowe drogi i śliskie kamienie, tam Switchback ISO sprawdza się najlepiej.  Jest to model dla wszystkich, którzy szukają rozsądnego minimalizmu w butach, a zarazem dla szybkich i zaawansowanych „górali” – mówi Tomasz Domżalski, ambasador Saucony Polska.

saucony0104 1

Nie jest tajemnicą, że bieganie w terenie pozwala budować naturalną siłę nóg, poprawia wytrzymałość oraz korzystnie wpływa na koordynację czy dynamikę. Nowy model Saucony z powodzeniem może posłużyć jako terenowy but startowy. Jego cechą charakterystyczną jest również niska waga (damskie ok. 227g / męskie ok. 278g), która plasuje go wśród najlżejszych modeli trailowych dostępnych obecnie na rynku. Elastyczna podeszwa daje poczucie naturalności podczas biegu i pracuje razem ze stopą z każdym kolejnym krokiem.

saucony0104 2

 Modele są dostępne w wersji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Drop, czyli różnica pomiędzy piętą oraz palcami, wynosi 4 mm.

 

saucony0104 3

 Źródło:
mat.pras. Saucony