Brytyjska marka LittleLife znana jest w Polsce głównie z produkcji fantazyjnych, dziecięcych plecaków, inspirowanych zwierzęcymi bohaterami bajek. Jej oferta jest jednak znacznie szersza, a kluczowy jest element stanowią nosidełka dziecięce, dedykowane turystycznym aktywnościom podczas rodzinnych, plenerowych wycieczek. Jedno z nich - konkretnie model Ranger S2 Child Carrier - zostało właśnie wyróżnione tytułem Excellent Product Design w kategorii Child Care. Tym samym brytyjski producent otrzymał prestiżowe wyróżnienie German Design Award Winner 2019!

German Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów, w którym nagradzane są najciekawsze i najbardziej innowacyjne na rynku produkty. Wyróżnione produkty powszechnie uznawane są za pionierskie w swoich kategoriach, wnoszące wkład w rozwój międzynarodowego i niemieckiego świata designu. Co roku do konkursu zgłaszanych jest kilka tysięcy produktów, usług i rozwiązań z całego świata. Oceniane przez międzynarodowe jury produkty dzielone są na trzy obszary, z których wyodrębnia się mniejsze kategorie tematyczne. Szczegółowej ocenie podlegają nie tylko walory estetyczne produktów, ale także ich wykonanie, trwałość oraz funkcjonalność.

little0304LITTLELIFE Ranger S2 Child Carrier
Turystyczne nosidełko, idealne na dłuższe miejskie oraz pozamiejskie spacery z dzieckiem w przedziale wiekowym od 6 do 36 miesięcy. Niska waga oraz specjalna konstrukcja zapewniają wygodę zarówno rodzicowi, jak i jego bobasowi, niezależnie od terenu, w którym się przemieszczają. Konstrukcja bazuje na trwałej, aluminiowej ramie oraz specjalnemu systemowi regulacji, dopasowującemu nosidełko do fizycznych parametrów rodzica o wzroście w przedziale 157 - 187 cm. Ergonomiczny kształt siedziska pozwala dziecku na odpowiednie ułożenie ciała podczas użytkowania. Regulacja dopasowująca nosidełko do wzrostu dziecka możliwa jest dzięki zestawowi pasków i sprzączek X-Buckle, natomiast stabilizację w czasie marszu zapewniają wygodne pasy naramienne oraz pasy piersiowe i biodrowy. Drugi z nich zaopatrzono w dwie, zapinane na suwak kieszonki, ułatwiające przenoszenie niezbędnych drobiazgów takich jak klucze, pieniądze czy telefon. Udogodnieniem jest poduszeczka, zabezpieczająca głowę oraz twarz dziecka przed uderzeniami w stelaż. Pomocna w użytkowaniu jest specjalna rączka, którą umieszczono na szczycie konstrukcji. Dużym ułatwieniem jest też specjalna podpórka, ułatwiająca stawianie całości na podłożu w pionowej pozycji. Wymiary: 28 x 26 x 75 cm, waga: 1,7 kg, maksymalne obciążenie: 20 kg. Produkt zgodny jest ze standardami BS EN 13209:2004 oraz BS EN 71-3:1994.

little0304 1
Źródło:
mat.pras. Raven