Nasi specjaliści ze Sklepu Górskiego w Krakowie dobiorą dla Ciebie podstawowy sprzęt wspinaczkowy.

Zaczyna się najpiękniejszy czas na Jurze - jesień - skały w otoczeniu kolorowych drzew. Dodatkowo już nie ma upałów. Mamy nadzieje na "piękną złotą jesień". W skałach coraz więcej wspinaczy z racji rosnącej popularności tego sportu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę ze wspinaniem, czy jesteś już przysłowiowym "starym wyjadaczem" (może czas na wymianę sprzętu?) prezentujemy Ci niezbędnik każdego wspinacza cz.2:
1. Lina wspinaczkowa - LINA DYNAMICZNA COUSIN TRESTEC EL CAPITAN 10 - 60 METRÓW - 60 metrowa lina pojedyncza o średnicy 10 mm. Ma wszechstronne zastosowanie, doskonała w skały, jak i na ścianę wspinaczkową. Będzie dobra zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących wspinaczy. Średnica liny jest odpowiednia dla wszystkich urządzeń asekuracyjnych. Dzięki obróbce LongLife i technologii TechTouch lina ma bardzo długą żywotność. W tym momencie w najlepszej cenie na rynku - 419 zł.


2. Torba na linę - TORBA NA LINĘ WILD CLIMB NERA - torba pomieści nawet 80 metrową linę. Posiada funkcję plecaka. Ma wszytą kieszeń zamykaną na zamek, która pomieści drobne rzeczy. Dzięki dwukolorowym przeszywanym punktom z łatwością odnajdziemy dwa końce liny. W Sklepie Górskim kupimy ją po promocyjnej cenie 149 zł.
Warto przy torbach wspomnieć również torbę na linę Alpidex za jedyne 79 zł! oraz torbę Cousin Trestec.
3. Karabinek HMS - KARABINEK LACD HMS RB SCREW-NIEBIESKI - karabinek Lacd zakręcany z systemem Keylock, dzięki czemu można go łatwo przymocować do przyrządów asekuracyjnych. Wygodny i niezawodny podczas wspinaczki. Waży 77 g. Warto się zaopatrzyć w karabinek HMS - w tym momencie po 45 zł.
4. Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy - KUBEK ASEKURACYJNY LACD EVO ULTRALIGHT - przeznaczony do wszystkich lin wspinaczkowych o średnicy od 8 mm do 11 mm. Waży zaledwie 90 gram. Przeznaczony do asekuracji partnera zarówno ze stanowiska dolnego i górnego. Kubek Lacd ma wiele zastosowań we wspinaczce. W dobrej promocyjnej cenie w Sklepie Górskim - 79 zł.


5. Ekspres - EKSPRESY DMM ALPHA LIGHT - jeden z najlżejszych ekspresów z zamkiem typu Keylock na świecie! Ultralekkie, wspinaczka z takim sprzętem to sama przyjemność. DMM Alpha sprawdzi się na drogach wielowyciągowych, czy w górach. W Sklepie Górskim od 99 zł.

Przyjdź do Sklepu Górskiego w Krakowie, a nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepszy produkt dla Ciebie. Przypominamy, że nasz stacjonarny Sklep Górski zaprasza również do Sosnowca i Huciska.